FOK uvede klavírní recitál Alexandra Melnikova jako náhradu za dvojici Pires a Grigoryan

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK ve své řadě klavírních recitálů představí pianistu Alexandra Melnikova. Jde o jeho recitálový debut v Praze. Vystoupí místo původně avizované dvojice Marii João Pires a Lilit Grigoryan, které musely ze zdravotních důvodů své vystoupení zrušit. Nositel ocenění Soutěže královny Alžběty v Bruselu z roku 1991 se bude držet mozartovského repertoáru. Koncert proběhne v Rudolfinu 8. ledna 2022 v 19:30. Již zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

Koncert dvojice klavíristek Marii João Pires a Lilit Grigoryan se bohužel ze zdravotních důvodů opět neuskuteční. „Je mi opravdu líto, že jsem nucena tento koncert zrušit. Zdravotní stav mi ale bohužel nepřeje, a proto všechny své příznivce prosím o pochopení. Budu se těšit na nová setkání v budoucnu. Přeji vám všem velmi dobrý vstup do nového roku,“ zní vyjádření Pires ke zrušenému koncertu. Pražským symfonikům se ale na avizované datum podařilo rychle najít náhradu. Ruský pianista Alexander Melnikov je držitelem mnoha ocenění, mimo jiné prestižní Soutěže královny Alžběty z roku 1991. V roce 2011 byl také nominován na cenu Grammy v kategorii Nejlepší výkon v oblasti komorní hudby.

Program Pires a Grigoryan sliboval mozartovské čtyřruční sonáty. Zůstane u něho i Melnikovův program. Zazní například Sonáta č. 12 F dur KV 332, Sonáta č. 14 c moll KV 457 a několik menších kusů, například Fantazie c moll či d moll. Koncert, který je součástí abonentní řady Světová klavírní tvorba, se uskuteční 8. ledna 2022 v 19:30 ve Dvořákově síni Rudolfina.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější