FOK připravil na Den dětí pořad Karneval zvířat

Foto: Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK připravil rodinný pořad ke Dni dětí v kostele sv. Šimona a Judy. Sobotní odpoledne 1. června dětem zpestří skladba francouzského skladatele Camille Saint-Saënse s názvem Karneval zvířat. Děti čeká komplexní umělecký zážitek; mohou se těšit nejen na hudební ztvárnění zvířat, ale také na výtvarný workshop nebo defilé pestrobarevných masek v režii Filipa Jeviče, který je bude programem provázet.

„Naše nastudování Karnevalu zvířat je ojedinělé v míře zapojení dětí do samotného děje. Ještě před příchodem do sálu se děti i rodiče stanou součástí zvířecí smečky a dostanou jednoduchý úkol, který je hned vtáhne do děje a usnadní udržení pozornosti v průběhu koncertu,“ říká režisér a moderátor představení Filip Jevič.

Před představením se mohou děti zapojit do výtvarných workshopů, které jsou v ceně vstupenky. Workshopy povedou zkušené lektorky a jejich tématem bude výroba masky se zvířecím motivem. Z kapacitních důvodů je potřeba se předem přihlásit na mail [email protected] a vybrat si některý z časů začátku workshopu: 14:00, 14:30, 15:00 nebo 15:30. Samotný pořad začne v 16:00.

Slovo dramaturgyně edukačních pořadů Evy Kolkové

„Karneval zvířat Camilla Saint-Saënse je plný neočekávaných zvratů a překvapení. Příchod krále zvířat naplní sál očekáváním, co bude dál. Kohouta a slepice by nikdo nečekal. Proplujeme také akváriem, proletíme voliérou. Možná vás vyděsí divoký tanec fosilií, ale nakonec se před velkým finále vše uklidní s tancem bílé labutě. Mezi zvířaty se také objeví dva klavíristé. Právem? Nechte se překvapit. Ojedinělé představení s maskami spojí prvky divadla i tance, a především uvede naše mladé posluchače do fantastického světa hudby.“

Program

KARNEVAL ZVÍŘAT

VELKÁ ZOOLOGICKÁ FANTASIE PRO DVA KLAVÍRY A KOMORNÍ SOUBOR

1. června 2024 od 16:00, kostel sv. Šimona a Judy

CAMILLE SAINT-SAËNS: Karneval zvířat

KOMORNÍ ORCHESTR HRÁČŮ FOK

Karel VRTIŠKA, Stanislav GALLIN | klavíry
Filip JEVIČ | moderátor, režie
Dominika PROKOPOVÁ | masky
Jiří WEINBERGER | překlad

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější