čtvrtek, 6. listopad 2014

Filmová koncertní show v podání Prague Cello Quartet

Napsal(a) 

Ústřední melodie ze známých českých a světových filmů v originální úpravě pro čtyři violoncella rozezní v příštím týdnu Městskou knihovnu v Praze. Ve středu 12. listopadu od 19 hodin tam bude mít Prague Cello Quartet svůj první koncert, na kterém zazní pouze filmová hudba.

"Koncert nabídne kombinaci skvělé filmové hudby, nápaditých variací na známé melodie i několik nečekaných překvapení," prozradil jeden z členů kvarteta Jan Zvěřina. Posluchači se mohou těšit na široký repertoár Prague Cello Quartet. Můžeme prozradit, že určitě zazní ústřední skladby z filmů Schindlerův seznam, James Bond, nebo Piráti z Karibiku. "Naším cílem je přiblížit violoncello a klasickou hudbu obecně široké veřejnosti a ukázat, že se zdaleka nejedná jen o vážnou hudbu, ale že takzvaná klasika může být velice strhující a atraktivní pro všechny věkové kategorie," vysvětlil Zvěřina.

Prague Cello Quartet tvoří čtveřice mladých umělců – Jan Zvěřina, Petr Špaček, Jan Zemen a Ivan Vokáč. Každý z nich je profesionálním violoncellistou, absolventem pražské hudební akademie. Všichni za sebou mají navíc studia hudby v zahraničí a četné účasti na prestižních domácích i zahraničních soutěžích a festivalech. Ivan Vokáč, hostující člen České filharmonie, například v minulém měsíci vyhrál prestižní mezinárodní soutěž Johannese Brahmse v Rakousku. Celá čtveřice pak společně tvoří originální a v České republice zcela unikátní uskupení s názvem Prague Cello Quartet. Každý člen kvarteta je zároveň jeho aranžérem, protože všichni hráči do souboru přináší své oblíbené melodie, které také pro čtyři violoncella upravují. Prague Cello Quartet existuje od roku 2006 a především v posledních letech je zájem o jejich nápaditá a originální vystoupení stále vyšší. Společně vydali také dvě nahrávky No.1 (2011) a Top Secret (2013).

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.