Filharmonie Brno připravuje na čtvrtek streaming ze sálu, v hledišti bude místo posluchačů orchestr

O zrušené koncerty Obrázky z výstavy posluchači nepřijdou. Filharmonie Brno se rozhodla koncert streamovat na webových stránkách a na svém facebookovém profilu. Jedná se totiž o mimořádný projekt, který ve světové premiéře doprovodí vizualizace mezinárodně uznávaného umělce Cori O´Lana připravené ve spolupráci s Ars Electronica.

Chci velmi poděkovat orchestru, šéfdrigidentovi i Cori O´Lanovi, že posluchačům takto vyšli vstříc. Cori bude vizualizace osobně pouštět v sále,“ informovala ředitelka Filharmonie Brno Marie Kučerová.

Oproti plánu se koncert neuskuteční v Janáčkově divadle, ale v Besedním domě. Orchestr při něm obsadí celé hlediště. „Vizualizace, které díky snímačům nad hudebníky převádějí v reálném čase hudbu do obrazů, posluchači u monitorů uvidí. Budeme je prostřihávat do záběrů na orchestr,“ uvedl šéfdirigent brněnských filharmoniků Dennis Russell Davies s tím, že při přenosu zazní Musorgského Obrázky z výstavy a Martinů Fresky Piera della Francesca. Koncertu bude předcházet krátký videoúvod ředitelky a šéfdirigenta Filharmonie Brno.

Čtvrteční a páteční koncert v Janáčkově divadle byl prakticky vyprodán. Posluchači mohou vstupenky na zrušené koncerty vracet ode dne následujícího poté, co se měl koncert uskutečnit. Vracejí se pouze ve filharmonickém předprodeji v Besední ulici, který je otevřen od pondělí do pátku od 13.00 do 19.00. Vstupné se vrací v hotovosti, nelze jej poslat na platební kartu. Vrácení je možné do 90 dnů od data konání koncertu, nejlépe je ale vrátit vstupenky do měsíce od data akce. 

O tom, kolika dalších koncertů se zákaz dotkne, zatím nechce Kučerová spekulovat. „Jisté je zatím asi jen to, že nebudeme hrát ani příští týden, kdy máme čtyři vyprodané koncerty. I na tyto budeme vracet vstupné,“ doplnila Kučerová.

Sdílet článek: