Festival Spectaculare v Praze pošesté představí elektroniku, ambient, jazz i soudobou hudbu

Festival Spectaculare již pošesté přiveze do Prahy současnou světovou elektronickou, ambientní, experimentální jazzovou a soudobou hudbu. Během února a března se tak v Praze představí britský elektronický hudebník Jon Hopkins, německý producent a člen Moderat Sascha Ring ve svém projektu Apparat či australský pianista a skladatel neoklasické hudby Luke Howard. V doprovodném programu se objeví filmové projekce i tři divadelní představení.

Jon Hopkins, jeden z předních hudebníků elektronické scény, se po pěti letech vrací do Prahy, aby představil své aktuální album Singularity. Na něm se mísí několik přístupů od minimalistického techna přes chorály a sólové klavírní party až po psychedelický ambient. Během večera se dále představí elektronický projekt Indian Wells, propojující prvky ambientu, glitche či experimentálního techna, a domácí duo Bratři se svým setem na pomezí techna a experimentální elektroniky doplněným o živé bicí.

Dalším headlinerem festivalu Spectaculare je německý producent Sascha Ring, též znám pod jménem Apparat. Zavítá do Prahy po šesti letech s novým sólovým albem, které původní elektroniku organicky propojuje s akustickým zvukem. Pražský koncert v rámci turné k desce proběhne ve středu 3. dubna ve velkém sálu pražské Lucerny. Petrohradský multiinstrumentalista Georgy Kotunov, který stojí za elektronicko-akustickým projektem Long Arm, ve středu 20. února v klubu Futurum představí své třetí studiové album Darkly. Večer doplní berlínský producent TakeLeave a americký downtempo projekt KRTS.

Luke Howard, foto archiv umělce

Londýnský producent Catching Flies, který v úterý 26. února vystoupí v holešovické La Fabrice, ve své tvorbě spojuje hip hopu, soul i jazz. Druhým hostem večera bude 22letý producent Poté, původem z Karibiku, který ve své tvorbě prolíná hudbu i nástroje různých kultur. Ve čtvrtek 28. února se v Paláci Akropolis představí Daniel Brandt, spoluzakladatel německého elektroakustického ansámblu Brandt Brauer Frick, a americký zpěvák David Allred.

Australský skladatel Luke Howard představí ve čtvrtek 14. března v secesním prostoru pražského Hlaholu své třetí sólové album Open Heart Story, které zkoumá roztříštěné vztahy, dětské vzpomínky a plynutí času. V pondělí 25. března se v Sukově síni Rudolfina představí londýnský skladatel a cellista Peter Gregson dílo Johanna Sebastiana Bacha v moderním zpracování se syntezátory a violoncellovým kvintetem.

Ve středu 20. března vystoupí v CAMPu americký skladatel a hudebník ambientu Rafael Anton Irisarri. Ve svých melodiích propojuje moderní vážnou hudbu, terénní nahrávky a drony do abstraktní atmosféry na hraně snu a reality. Součástí večera bude rovněž britský multiinstrumentalista, skladatel a zvukový designér Simon Scott, někdejší bubeník shoegazové skupiny Slowdive. Kromě představení svého nového alba Soundings také v rámci festivalu povede svůj workshop o fenoménu field recordings. Ve čtvrtek 21. března pak v divadle Archa vystoupí skladatel, kontrabasista a producent Phil France, člen The Cinematic Orchestra, jenž vydal v létě loňského roku své druhé sólové album Circle. Dále se představí neo-soulový kvartet Noya Rao a elektronicko-jazzové duo Sunda Arc.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější