pátek, 8. duben 2016

Festival I´MOZART opět změnil program, nepřijede Lezhneva a Montero

Napsal(a) 

Gabriela Montero Gabriela Montero

Mozartovský festival, který se měl konat na různých místech v Praze ve dnech 17. – 24. 4., opět změnil svůj program. Organizátoři dnes ohlásili zrušení dvou koncertů a jedné operní inscenace.

"Z důvodu náhlé zdravotní indispozice autora projektu a producenta pana Mgr. Vladimíra Darjanina, jeho dlouhodobému pobytu v nemocnici a následné náročné rekonvalescenci se v posledních týdnech oddálila důležitá jednání se sponzory a partnery, na kterých závisela realizace koncertních a operních představení. Z těchto závažných důvodů jsme bohužel, museli přistoupit ke zrušení některých předem avizovaných představení. Už nyní však jednáme o kompenzaci v dalším projektu," uvedla v oficiálním prohlášení pořádající Agentura DaDa plus.

Z programu byly vyřazeny koncerty sopranistky Julie Lezhnevy 18. 4., pianistky Gabriely Montero 19. 4. a také Únos ze serailu, který se měl hrát ve Stavovském divadle 20. 4.

Národní divadlo vrátí peníze divákům za vstupenku na koncert Julie Lezhnevy (na pokladnách Národního divadla příp. prostřednictvím partnerů, u kterých byla vstupenka zakoupena). Národní divadlo umožní vyměnit vstupenku na představení Únos ze serailu (20. 4. 2016) za vstupenku ve stejné hodnotě na některé ze tří uvedení této opery ve Stavovském divadle (režie: Joël Lauwers, účinkují: O. Jelínková, J. Sibera, A. Briscein, T. Kořínek, Z. Plech) ve dnech 27. 4., 18. 5. nebo 28. 5. 2016. Výměna těchto vstupenek proběhne na pokladnách Národního divadla. Pokud divák neakceptuje náhradní termín, má právo na vrácení vstupného v plné výši na pokladně Národního divadla nebo prostřednictvím partnerů, u kterých byla vstupenka zakoupena.


 

Na programu zůstávají následující představení:

17.4. Ingolf Wunder

21.4. Don Giovanni

22.4. Pražské premiéry W. A. Mozarta

23.4. Hisako Kawamura

24.4. Così fan tutte (Stavovské divadlo, 19:00) – místo ohlášeného hostování Maďarské státní opery vystoupí se stejným operním titulem domácí soubor Národního divadla s představením v režii Martina Čičváka

7.6.  Mozart GalaAdriana Kučerová a PKO

16.12.  Mozart GalaDalibor Jenis, Eva Hornyaková

vos

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.