Festival Hudební Kroměříž zařadil na středu mimořádný noční koncert na kroměřížské konzervatoři

Středeční večer bude patřit na Letní hudební akademii vystoupením studentů. Na programu je v 19 hodin koncert Budoucí mistři III. a také mimořádná novinka – noční Cembalové soirée na Konzervatoři J. P. Vejvanovského, které bude zahájeno kolem 21.30 hodin a představí se na něm kromě studentů také Barbara Maria Willi, Fedor Rudin nebo ředitelka ZUŠ Ivona Křivánková.

V Kině Nadsklepí zazní ve středu 17. srpna již třetí z řady studentských koncertů. Tentokrát se kromě sólistů na violoncello, klavír nebo housle představí i orchestr sestavený ze studentů akademie. Dirigent a umělecký ředitel LHAK Tomáš Netopil s nimi během konání akademie nacvičil Bartókovy Rumunské lidové tance a dvě části ze skladby Edvarda Griega Z časů Holbergových. „Už po první společné orchestrální zkoušce jsem byl překvapený vysokou úrovní výkonů jednotlivých hráčů orchestru,“ zhodnotil Tomáš Netopil.

Po skončení koncertu připravili organizátoři mimořádný cembalový koncert na chodbách Konzervatoře J. P. Vejvanovského, kde zazní skladby J. S. Bacha, G. F. Händela, L. Couperina a J. B. Práče. „Zlatým hřebem večera bude vystoupení lektorů – cembalistky Barbary Marie Willi a houslisty Fedora Rudina,“ pozvala výkonná ředitelka akademie Jana Kubáčová. Předpokládaný začátek vystoupení je ve 21.30 hodin.

Koncertům bude ve středu odpoledne přecházet přednáška o hudebním životě na kroměřížském zámku a o jeho unikátním hudebním archivu s názvem „Život na zámku“, kterou povede Tomáš Netopil. Jeho hosty bude tentokrát cembalistka a děkanka HF JAMU Barbara Maria Willi, ředitel Muzea umění Olomouc Ondřej Zatloukal a Kateřina Fajtlová, kurátorka a správkyně hudebního archívu Arcidiecézního muzea Kroměříž.

Vstupné na oba koncerty i besedu je dobrovolné.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější