Festival Americké jaro představí tvorbu exilových autorů

„Letos bude nejvíce zastoupena tvorba Tomáše Svobody, jednoho z vůbec nejúspěšnějších skladatelů českého původu. Narodil se v Paříži v roce 1939 a 27 let působil jako profesor na Portland State University. Složil přes 200 opusů, včetně šesti symfonií, pěti koncertů a 12 smyčcových kvartetů,“ doplňuje umělecký ředitel festivalu Jan Bartoš.

Na zahajujícím koncertě Kvarteta Martinů a Karla Košárka zazní Smyčcový kvartet č. 9 a Smyčcový kvartet č. 12 Tomáše Svobody a Klavírní kvintet č. 2 Bohuslava Martinů. Nikol Bóková se v repertoáru zaměří na klavírní skladby Ericha Wolfganga Korngolda, Tomáše Svobody a uvede také svou autorskou tvorbu inspirovanou těmito autory. V Praze navíc proběhne 20. října křest jejího nového alba UNRAVEL.

„Festivalu jsem vděčná zejména za první impuls k přípravě programu s tématem exilu a inspiraci ke kombinaci klasických skladeb s mou autorskou tvorbou. Z práce na repertoáru ke koncertům jsem byla tak nadšená, že jsem se ve spolupráci s Animal Music rozhodla vydat ho jako album,“ dodává klavíristka.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější