Fenomenální kytarista MILOŠ, PKF – Prague Philharmonia v rytmu tanga a Clarinet Factory v exkluzivním doprovodném programu

Hudební program, jenž potěší obdivovatele vášnivého tanga či latinskoamerických rytmů, stejně jako zapřisáhlé milovníky vážné hudby, naplní první z večerů nového koncertního cyklu předního domácího tělesa PKF – Prague Philharmonia . Orchestr, původně známý pod názvem Pražská komorní filharmonie, po několika měsících opět uvede na tuzemskou scénu současnou opěvovanou hvězdu klasické kytary, černohorského rodáka Miloše Karadagliće vystupujícího pod uměleckým přízviskem MILOŠ. Kytarový mistr, jenž je zvyklý okouzlovat svou vášnivou a do detailů propracovanou hrou ve vyprodaných sálech po celém světě, na sebe letos poprvé strhl pozornost i před domácím publikem coby jedno z nejžhavějších želízek prestižního festivalu Pražské jaro. Za doprovodu rezidentních hráčů PKF – Prague Philharmonia a pod vedením jejího šéfdirigenta Jakuba Hrůši odstartuje svým nespoutaným přednesem cyklus donátorských večerů PKF de luxe, které si kladou za cíl prostřednictvím unikátních koncertů podpořit činnost filharmonie.

Clarinet Factory

Nová řada koncertů PKF de luxe vychází z konceptu pořádání donátorských gala večerů, které jsou běžnou součástí společensko-kulturního života  ve vyspělých zemích světa. Fundraisingový podtext činí z každého návštěvníka koncertu zároveň podporovatele orchestru PKF – Prague Philharmonia. Koupí vstupenky totiž podpoří činnost orchestru, jehož status obecně prospěšné společnosti předznamenává nevyhnutelnost obstarávání prostředků jak ze soukromých, tak veřejných zdrojů. Tato forma podpory v době snižování dotací a grantů ze strany státu,  je ze strany veřejnosti jako výraz solidarity a projevu mecenášství v jakékoliv úrovni nezbytným podpůrným zdrojem života tělesa,  jehož základním krédem je neustálé zvyšování  umělecké úrovně, reprezentace naší země, podpora výchovy mladých hráčů a plnění základní veřejné služby formou koncertování v České republice. Zakoupením vstupenky v kategorii „de luxe“ se každý návštěvník bude podílet na fungování orchestru, přispěje k zachování jeho umělecké kvality a výrazně přispěje k  zajištění důstojných pracovních i hudebních podmínek pro jeho hráče. V neposlední řadě má pak podstatnou zásluhu na představení těch nejvýznamnějších osobností hudebního světa tuzemskému publiku ,“ vysvětluje předseda správní rady filharmonie a patron cyklu PKF de luxe Martin Klimpl a dodává: „Zakoupením vstupenky na koncerty řady PKF de luxe získává každý návštěvník příležitost zažít světové umělce nejen jako posluchač v noblesních koncertních sálech, ale také jako přímý účastník prestižní společenské události, která mu mimo jiné umožňuje setkat se s nimi osobně.

Debutový koncert řady PKF de luxe zve fanoušky vážné hudby a jejích nápaditých přesahů, stejně jako příznivce orchestru PKF – Prague Philharmonia, k nezapomenutelným hudebním i mimohudebním zážitkům 23. října do elegantních prostor pražského Paláce Žofín. Před samotným koncertem budou příchozí uvítáni welcome drinkem či koktejlem, který si budou moci vychutnat za jedinečné účasti samotného MILOŠE. Po koncertě bude následovat slavnostní večeře rovněž v exkluzivní společnosti kytarového mistra, jehož doprovodí i šéfdirigent Jakub Hrůša . Další část večera nabídne afterparty s populárními Clarinet Factory , kteří ve spolupráci s DJ Pierrem Urbanem přítomné doslova rozehrají či dokonce roztančí. Nejedno překvapení přichystají i členové orchestru PKF.

Sdílet článek: