Eva Dřízgová, Igor Františák a Marek Kozák rozezní chrámy Moravskoslezského kraje

Hudební výlety Svatováclavského hudebního festivalu přinesou do čtyř kostelů intimní program Duše baroka výjimečné trojice moravskoslezských interpretů. Ostravské centrum, Orlovou, Frýdek-Místek a Kopřivnici navštíví během tří dnů 18.–20. listopadu.

Ostravská sopranistka Eva Dřízgová-Jirušová, klarinetista Igor Františák a mladý klavírní virtuos Marek Kozák (zde v roli varhaníka) představí díla známých barokních mistrů Bacha či Händela, ale také českých skladatelů Jana Dismase Zelenky, Bohuslava Matěje Černohorského, Jana Křtitele Vaňhala či Adama Václava Michny. „Duše baroka, to je program určený přímo do chrámových prostor, který jsme společně sestavili s Evou Dřízgovou a Markem Kozákem. Marek rád zasedá za varhany, které jsou mu nyní už vzácnější, a já si zahraji i na chalumeau, jeden z mých oblíbených starých nástrojů. Vždycky se na společné koncerty těšíme, jelikož jsou to také chvíle, kdy můžeme mít radost z muziky, která podle mě skvěle funguje díky našemu pokornému a poctivému přístupu k hudbě i lidskému souznění“ přibližuje Igor Františák, ředitel SHF – nyní také v roli interpreta. V pátek 18. listopadu uvítá interprety ostravský kostel sv. Václava, sobotní program bude v 15 hodin uveden v kostele Narození Panny Marie v Orlové, v 19 hodin pak ve frýdeckomísteckém kostele sv. Jakuba. Závěrem vystoupí umělci v neděli 20. listopadu v Kopřivnici v kostele sv. Bartoloměje.

Hudební výlety Svatováclavského hudebního festivalu tímto koncertem ovšem nekončí. Nejbližšími koncerty budou v Jablunkově a Nové Horce u Studénky adventní programy Ensemble Inégal: Adam Václav Michna z Otradovic – Loutna česká (26. a 27. 11. od 16 hodin). Děti do 15 let mají vstup na všechny koncerty Hudebních výletů zdarma.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější