Eugene Tzigane zastoupí Dominga Hindoyana v programu PKF inspirovaném Vídní

PKF — Prague Philharmonia uvede 26. února další ze svých orchestrálních abonentních koncertů. Pod taktovkou Eugena Tzigane zahraje orchestr díla Johannese Brahmse, Ludwiga van Beethovena a Arnolda Schönberga. Zmínění tři autoři mají společné jedno: všichni z nich prožili podstatnou část svého života ve městě hudby, ve Vídni. Koncert tak bude odrazem vývoje vídeňského hudebního života, zastoupena bude jak hudba klasicistní První, tak i Druhé vídeňské školy.

Původně ohlášeného dirigenta Dominga Hindoyana, který se ze zdravotních důvodů nebude moci koncertu zúčastnit, zastoupí Eugene Tzigane, který stál v čele těles, jako jsou Bruckner Orchester Linz, London Philharmonic Orchestra, Deutsches Symphonie – Orchester Berlin, Netherlands Philharmonic nebo Tokyo Metropolitan.

Večer otevřou Schönbergovy Valčíky pro smyčcový orchestr. Valčíky se prolínají celým Schönbergovým dílem a často předznamenávají klíčové momenty v jeho kompozičním vývoji. 

Na pátém abonentním koncertu zazní také hudba Johannese Brahmse, skladatele, jenž je ústřední postavou letošní sezony orchestru. Variace na Haydnovo téma napsal Brahms na základě nalezené skladby, jejíž autorství se připisovalo právě Haydnovi. Skutečný původ kompozice však zůstává sporný. Večer uzavře dílo Ludwiga van Beethovena, Symfonie č. 5 c moll „Osudová“.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější