středa, 2. květen 2012

Duškova pěvecká soutěž

Napsal(a) 

Dne 5. května 2012 se v prostorách Konzervatoře Jana Deyla v Praze uskuteční 32. ročník - 7. ročník mezinárodní - Duškovy soutěže hudební mládeže ve zpěvu. Do letošního ročníku se ve třech kategoriích amatérských pěvců a dvou kategoriích budoucích profesionálů přihlásilo 56 soutěžících, z toho čtyři z Německa a dvě z Rakouska. V soutěži zazní letos dokonce vysoce obtížné árie Královny noci, Donny Anny, Donny Elviry, Konstanze, Zaidy, Mozartovy koncertní árie, včetně árie pro Josefu Duškovou „Bella mia fiamma“. Předsedou poroty, v níž zasedne i delegátka z Německa, bude prof. Roman Janál, přední sólista Národního divadla. Soutěžní klání je veřejné.

Luboš Stehlík

Narodil se 20. dubna 1957 v Pardubicích. Housle a zpěv studoval na Konzervatoři pro mládež s vadami zraku v Praze. V témže městě absolvoval obor Hudební věda na FF UK. Do pracovního procesu vstoupil ještě před vysokou školou ročním pobytem v Pěveckém sboru AUS. Po skončení hudební vědy, kde jeho diplomovou práci vedl Petr Eben, nastoupil coby redakční benjamínek v roce 1984 v nakladatelství Editio Supraphon – oddělení knih o hudbě,  kde redigoval ledacos, od Encyklopedie jazzu a moderní populární hudby až po Cimrmana v říši hudby. Po roce 1989 působil několik let v Pěveckém sboru Českého rozhlasu. Po jeho  vymazání z českého hudebního života se stal v roce 1994  nejdříve redaktorem a poté šéfredaktorem časopisu Harmonie, který se brzy stal nejlepším tištěným hudebním médiem České republiky. Je partnerem nejlepší manželky ze všech, otcem tří dětí a dědečkem raději nespecifikovaného počtu vnoučat.

Související položky (podle značky)

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.