středa, 16. duben 2014

Divadlo Kolowrat a radost z nepředpokládaného vývoje Pražského improvizačního orchestru

Napsal(a) 

Ilustrační foto PIO Ilustrační foto PIO
Hudební nepředpojatost a  otevřenost – to jsou hlavní atributy improvizačního tělesa Pražský improvizační orchestr (PIO). V sobotu 26. dubna od 20:00 v Divadle Kolowrat v Praze vystoupí uskupení se speciálními hosty, Birgit Ulher a Gregory Büttnerem z Hamburku. Inovativní kapela s výraznou hudební filozofií rozvíjí především myšlenky naprosté tvůrčí svobody a volného proudu hudebního vyjádření. Výjimečnost zcela volné improvizace a její vyhledávanost dokládájí mimo jiné spolupráce s hráči mezinárodního formátu, jakými jsou např. Kyle Bruckmann (US), Chris Heenan (DE), Alex Pliousnine (RUS) nebo Susanna Gartmayer (AUT).

„PIO jsme založili s Georgem Cremaschim v roce 2012, přičemž jsme se nechali inspirovat např. Globe Unity Orchestra nebo Sun Ra Arkestra, ve kterých je pojem orchestr chápán nekonvenčními způsoby. Zaměřujeme se na řízenou i volnou improvizaci a interpretaci otevřených a grafických partitur,“ vyjadřuje se o souboru jeho spoluzakladatel Petr Vrba.

Hudba PIO umožní nahlédnout do míst, kde se tvůrčí svoboda stává zároveň vzrušující nejistotou i radostí z nepředpokládaného vývoje, a v Divadle Kolowrat zazní vůbec poprvé.

PR

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.