Den flamenka v pěti večerech rozproudí Prahu, Olomouc i České Budějovice

Temperamentní a energické flamenco ze slunné Andalusie v podání předních španělských umělců nabídne již tento týden festival Den flamenka neboli Día del Flamenco. Každoroční oslava Mezinárodního dne flamenka zve od 24. do 28. listopadu v Praze, Olomouci i Českých Budějovicích na vystoupení předních španělských tanečníků Ivana Vargase, Virginii Delgado nebo uznávaného flamenkového zpěváka Andrése de Jereze i nabitý koncertní program k poctě věhlasného kytaristy Paca de Lucía.

S ohledem na aktuální situaci v letošním roce proběhnou pouze koncerty a představení v pěti hlavních večerech bez doprovodného programu. Festival otevře ve středu 24. listopadu v olomouckém Divadle na cucky koncert zpěváka Andrése de Jerez, z jehož autentického flamenkového zpěvu se bude těšit o den později 25. listopadu i pražské publikum v Českém muzeu hudby.

Další pražská taneční představení proběhnou v Divadle U Hasičů. Já osobně je název programu, kterým se 26. listopadu se se svými hudebníky představí flamenkový tanečník Ivan Vargas, jenž fanoušky zavede do rodné Granady. Ve svém představení akcentuje současný koncept flamenka, ale nezapomíná při tom na kořeny a historii flamenka tradičního. 27. listopadu nabídne festival ve stejném sále nejprve exhibiční choreografie tanečních akademií a poté premiéru představení Zahrada souboru madridské tanečnice Virginie Delgado, která momentálně žije v Praze.

V Jihočeském divadle v Českých Budějovicích 28. listopadu uzavře festival Den flamenka koncert k poctě legendárního kytaristy Paca de Lucía, v němž se jako hosté flamenkového kytaristy Morenito de Triany představí jak Ivan Vargas, tak Andrés de Jerez.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější