Decca vydává poslední nahrávku Jiřího Bělohlávka, jsou na ní Biblické písně

Decca Classics dnes vydává dvojalbum České filharmonie s Dvořákovým Requiem, Biblickými písněmi a Te Deum. Biblické písně s Janem Martiníkem jsou poslední nahrávkou šéfdirigenta a hudebního ředitele České filharmonie Jiřího Bělohlávka, která byla pořízena v únoru 2017, tři měsíce před jeho odchodem.

Nahrávky Jiřího Bělohlávka s Českou filharmonií z posledních let jeho života zahrnují kompletní vydání Dvořákových symfonií a koncertů, Slovanské tance a Stabat Mater, Smetanovu Mou vlast, Janáčkovu Glagolskou mši a Sukova Asraela

Requiem se sólisty Ailyn Pérez, Christianne Stotijn, Michaelem Spyresem a Janem Martiníkem a Pražským filharmonickým sborem pod vedením Lukáše Vasilka nahrál Jakub Hrůša, stejně jako Te DeumKateřinou Kněžíkovou, Svatoplukem SememPražským filharmonickým sborem.

Jakub Hrůša Českou filharmonii poprvé řídil ve Dvořákově síni Rudolfina jako teprve třiadvacetiletý v prosinci 2004, naposledy letos začátkem března na turné po německých městech, které zaznamenalo i přes počínající koronavirovou krizi velký úspěch a sklidilo mimořádně pochvalné reakce ze strany recenzentů. Dubnové koncertní provedení Janáčkovy opery Káťa Kabanová, které mělo vedle Rudolfina zaznít i v hamburské Labské filharmonii, už muselo být bohužel zrušeno.

 

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější