Daniel Hope zahraje na plovoucí scéně na Vltavě

Struny podzimu zveřejnily podrobnosti ke koncertu, který proběhne 19. září na hladině Vltavy. Britský houslista Daniel Hope zde zahraje na plovoucí scéně mezi mostem Legií a Slovanským ostrovem, v blízkosti Národního divadla s výhledem na Pražský hrad. „Reagujeme takto na situaci, kdy kulturní život na několik měsíců takřka utichl. Koncert Hope for Prague bude oslavou návratu společně sdílených živých hudebních zážitků do Prahy i do celého kulturního světa,“ říká zakladatel Strun podzimu Marek Vrabec k prvnímu open air koncertu v historii festivalu.

Ve spolupráci s Povodím Vltavy a Státní plavební správou vznikne na Vltavě rozsáhlá plovoucí scéna a hlediště o ploše více než 100 m2. Koncert z jeviště podle návrhu Šimona a Michala Cabanových zaznamená v koprodukci s Českou televizí evropský kulturní kanál ARTE. Daniel Hope provede společně s českým ansámblem Epoque Orchestra program Vivaldi – Recomposed, novodobou verzi Čtvera ročních období britského skladatele Maxe Richtera. „Je tomu sedm let, co jsem poprvé koncertoval v Praze na Strunách podzimu. Zamiloval jsem si tehdy město i festival, takže z možnosti vrátit se sem a zahrát na tomto unikátním koncertu jsem nadšený. Praha nabízí jedno z nejkrásnějších panoramat na celém světě a těším se, až v září ukážeme světu, že Praha opět zní a že hudba má léčivou moc,“ říká Daniel Hope. Festival také podpoří domácí umělce prologem před koncertem. V něm v premiéře zazní Smetanova Vltava v úpravě elektronického hudebního tandemu Floex & Tom Hodge.

Čtyřiadvacáté Struny podzimu se uskuteční ve dvou blocích – v září venku, v listopadu uvnitř. V září v Praze kromě Daniela Hopea vystoupí také jazzový kontrabasista Avishai Cohen. Uvnitř v koncertních sálech se v listopadu představí berlínští průkopníci akustického techna Brandt Brauer Frick Ensemble, kontratenorista Andreas Scholl, brazilskou bossa novu zahraje Vinicius Cantuaria a na závěr návštěvníky festivalu potěší doyen české hudební scény Jiří Suchý ve scénickém Recitalu.

Sdílet článek: