Czech Ensemble Baroque v Brně konfrontuje duchovní a světské v Bachových kantátách

Soubor Czech Ensemble Baroque po téměř čtyřměsíční pauze opět vystoupí v úterý 16. června s programem dvou kantát Johanna Sebastiana Bacha. Tradiční duchovní kantáta zazní v brněnské katedrále sv. Petra a Pavla spolu s kantátou světskou, jež je vlastně malou koncertní operou. Kromě Bacha a Mozarta, kteří posluchače koncerty cyklu Bacha na Mozarta! již tradičně provázejí, přijde tentokrát i paní Bachová, která povypráví o soužití s hudebním géniem.

Na programu 16. června je duchovní kantáta Wachet auf, ruft uns die Stimme BWV 140 a kantáta světská Tönet, ihr Pauken! Erschallet, Trompeten BWV 214. Společně s orchestrem a sborem Czech Ensemble Baroque pod vedením Romana Válka a sbormistryně Terezy Válkové vystoupí sólisté Pavla Radostová, Romana Kružíková, Lucie Netušilová Karafiátová, Jakub Kubín, Jiří Miroslav Procházka a další. V době konání koncertu Bachových kantát budou dodržena aktuální bezpečnostní opatření, kterými je například nošení roušky v auditoriu.

Koncert bude jistě nezapomenutelným zážitkem nejen díky mistru Bachovi a paní Bachové, ale také proto, že se konečně po dlouhé době odloučení setkáme tváří v tvář s našimi posluchači, se kterými jsme se viděli naposledy při Zvučícím zeměpisu 27. února,“ těší se Roman Válek, dirigent a zakladatel souboru Czech Ensemble Baroque. Zatímco osmá sezona příští úterý naváže na přerušený program, další směřování souboru je již zřejmé: „Hotovou už máme taky sezonu devátou, kterou zahajujeme 24. září 2020 operní pantomimou „Sen“ Michaela Haydna s vypravěčem Arnoštem Goldflamem a kontratenoristou Thomasem Lichteneckrem. Na koncertě na Petrově budou k dostání abonentky i vstupenky na jednotlivé koncerty této sezony konající se na přelomu let 2020/2021“ doplňuje Tereza Válková.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější