Collegium Vocale 1704 ve Vzletu

Od března do prosince proběhne dalších šest samostatných koncertů Collegia Vocale 1704. Zazní na nich hudba Monteverdiho, Händela, Zelenky, ale i méně známých skladatelů jako je Emanuele d´Astorga nebo Sébastien de Brossard a mimořádně se ansámbl vydá i do repertoáru 20. století. S novou sezonou se koncerty přesunou do prostor kostela Sv. Šimona a Judy, kde proběhne prvních pět večerů komorní řady. Závěrečným šestým koncertem pak Collegium zahájí svou činnost v Produkčním domě Vzlet ve Vršovicích.

Komorní cyklus Collegia Vocale 1704 představuje ansámblový vokální repertoár v nejrozmanitějších podobách od renesančního madrigalu až po vokální díla Francise Poulenka. Kromě hudby slavných skladatelů jako je Georg Friedrich Händel nebo Claudio Monteverdi zazní i raritní kompozice, jakou je například Stabat mater italského skladatele Emanuele d´Astorgy. Své místo v dramaturgii Collegia Vocale 1704 má tradičně také německá předbachovská hudba, která bude zastoupena na říjnovém koncertě díly z pera Heinricha Schütze, která zazní společně s hudbou jeho učitele, kterým byl slavný Benátčan Giovanni Gabrieli,“ představil program nadcházející sezony dirigent Václav Luks.

Pozoruhodné hudbě francouzského baroka bude věnován listopadový koncert složený z děl francouzských skladatelů přelomu 17. a 18. století jako Marc-Antoine Charpentier nebo André Campra. Výletem do 20. století pak bude prosincový adventní koncert, na kterém vedle hudby pozdní renesance a vrcholného baroka zazní též překrásná adventní moteta Francise Poulenka,“ doplnil Václav Luks. Termíny a dramaturgii celé nadcházející sezony Collegia Vocale 1704 naleznete zde.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější