Collegium 1704 se pouští do neprobádaných vod: V Rudolfinu zahraje Dvořáka a Mozarta

Jarní část koncertní sezony Collegia 1704 otevře provedení serenád Wolfganga Amadea Mozarta a Antonína Dvořáka. Ve čtvrtek 7. února v Rudolfinu orchestr výjimečně provede díla, která stylově vybočují z tradičního repertoáru ansámblu.

Hudbu Mozarta a Dvořáka spojuje geniální melodická invence a neobyčejná líbeznost. Ve svých dílech pro dechové nástroje však oba autoři dalece překročili hranice původního smyslu určení zábavného žánru serenády a vytvořili díla s vrcholně uměleckými ambicemi,“ uvedl k programu koncertu Václav LuksGran Partita, jedna z Mozartových tří velkých dechových serenád, zazní vedle Serenády d moll Antonína Dvořáka.

Kromě toho Collegium připravuje vydání první české kompletní nahrávky Händelova Mesiáše, jehož záznam pořídil soubor v Rudolfinu na jaře 2018. V současné době běží i fundraisingová kampaň na podporu vzniku CD. Po nahrávkách Mše h moll J. S. Bacha, Missa Divi Xaverii a sonátách J. D. Zelenky se jedná v pořadí o čtvrté CD, na jehož vzniku se posluchači a příznivci Collegia 1704 podílejí prostřednictvím fundraisingové kampaně.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější