Čeští stipendisté AKH si za rok zahrají se členy Berlínské filharmonie, na prvního máje se představí v Praze

Mladí stipendisté Akademie komorní hudby vystoupí na koncertě v pondělí 1. května od 19 hodin v refektáři budovy Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy na Malostranském náměstí v Praze. Houslista Filip Zaykov, violistka Anežka Ferencová, violoncellista Vilém Petras, klavíristky Kristýna Donovalová a Karolína Františová, hobojistka Barbora Trnčíková, fagotista Petr Sedlák a klarinetisté Anna Sysová a Marek Švejkar se představí v pestrém repertoáru od barokní po soudobou hudbu. Jako hosté vystoupí houslistka Anna Masojídková, klavíristka Lenka Korbelová a violoncellisté Dora Hájková a Vilém Vlček. Koncert uvede violoncellista Tomáš Jamník, umělecký vedoucí Akademie.

Akademii komorní hudby čeká na podzim již třetí sezona. V těch uplynulých dvou spolupracovala se světovými osobnostmi jako je fagotista Georg Klütsch, hornistka Marie-Luise Neunecker nebo violoncellista Philip Graham. Z české interpretační špičky to byl hornista Přemysl Vojta, fagotista Václav Vonášek a členové Dvořákova tria, klavírista Ivo Kahánek, houslista Jan Fišer a violoncellista Tomáš Jamník.

V sezoně 2017/18 čeká Akademii komorní hudby nová spolupráce s hráči Berlínské filharmonie a se stipendisty Karajanovy akademie. Znovu se také uskuteční koncert pod hlavičkou České filharmonie a její komorní řady. Jako stěžejní zůstává spolupráce s německou nadací Villa Musica Rheinland-Pfalz, s níž podepsala Akademie komorní hudby novou smlouvu o spolupráci do roku 2020. Dosavadní činnost Akademie byla umožněna díky podpoře Česko-německého fondu budoucnosti a Středočeského kraje. Konkurzy pro nástroje harfa, lesní roh a flétna se uskuteční v září tohoto roku.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější