Česká filharmonie v čele s Jiřím Bělohlávkem podpoří české mladé talentované hráče, zpěváky a skladatele

Česká filharmonie vypisuje přehrávku „Zahraj si s Českou filharmonií“ pro české mladé hudebníky a skladatelskou soutěž. Vybraní hráči a zpěváci budou mít příležitost vystoupit s českými filharmoniky v Dvořákově síni na mimořádném koncertě v lednu 2014. Vítězná skladba se stane součástí repertoáru abonentních koncertů ve výroční 120. sezoně 2015/2016. Česká filharmonie v čele s šéfdirigentem Jiřím Bělohlávkem tak chce podpořit mladé talenty, přizvat je ke spolupráci a představit jejich umění širokému publiku. Oba projekty jsou prvními příspěvky České filharmonie k nadcházejícímu Roku české hudby 2014.

„Během své dirigentské dráhy se špičkovými orchestry jsem se vždy snažil pomáhat zapáleným mladým muzikantům. Jejich nadšení a spontánní radost z hudby jsou pro mne vždy vítaným osvěžením a inspirací. Věřím, že na podzim najdeme skvělé mladé hudebníky a budeme překvapeni jejich kvalitou, technickou i výrazovou. A moc se na tento projekt, který je jedním z našich příspěvků k Roku české hudby, těším,“ říká šéfdirigent České filharmonie Jiří Bělohlávek.

Druhým projektem, kterým Česká filharmonie podpoří rozvoj současné české hudby, je skladatelská soutěž. Ta je určena českým skladatelům do 35 let. Partitury skladeb pro symfonický orchestr (nikoliv pro sólový nástroj či hlas s doprovodem orchestru) v délce do 15 minut budou moci odevzdat do konce června 2014. Výsledky vyhlásí porota složená z českých a zahraničních osobností během listopadu 2014. Autor vítězné skladby obdrží odměnu 100 000 Kč. Jeho dílo zařadí Česká filharmonie do repertoáru svých abonentních koncertů ve výroční 120. sezoně 2015/2016.

[block background=“#e5e5e5″]Oba projekty jsou prvním příspěvkem České filharmonie k Roku české hudby 2014. Podrobné informace k přihláškám, termínům a příslušné kontakty jsou zveřejněny na webu a facebooku České filharmonie. K přehrávce se rovněž bude možné v září přes facebook přihlásit. [/block]

Sdílet článek: