Česká filharmonie poprvé vystoupí v Elbphilharmonie

Po podzimním inauguračním turné nového šéfdirigenta a hudebního ředitele České filharmonie Semjona Byčkova odjíždí první český orchestr na týdenní turné do Belgie a Německa, v jehož rámci filharmonici poprvé zahrají v hamburské Labské filharmonii. Sólistou koncertů bude teprve třiadvacetiletý pianista Jan Lisiecki.

Pod vedením Semjona Byčkova vystoupí Česká filharmonie od 1. do 8. února postupně v Essenu, Bruggách, Hamburku, Frankfurtu nad Mohanem, Düsseldorfu, Norimberku a Hannoveru. Vedle Dvořákovy Novosvětské, která zazní pouze v Bruggách, bude ve všech městech na programu Symfonie č. 1 Petra Iljiče Čajkovského a v německých koncertních sálech i Druhý klavírní koncert Sergeje Vasiljeviče Rachmaninova.

Jan Lisiecki, foto Mathias Bothor

Sólistou Rachmaninova Koncertu pro klavír a orchestr č. 2 c moll bude mladý kanadský pianista Jan Lisiecki, který na sebe na mezinárodní úrovni poprvé upozornil v roce 2010. Institut Fryderyka Chopina vydal tehdy nahrávku, na níž Lisiecki ve věku třinácti a čtrnácti let provádí Chopinovy klavírní koncerty. Od té doby spolupracoval s Orchestre de Paris, Newyorskou filharmonií či BBC Symphony Orchestra, a v průběhu své dosavadní kariéry vystupoval na pódiích, jako je tokijská Suntory Hall, Kennedyho a Lincolnovo centrum, londýnský Barbican či Royal Albert Hall. V lednu roku 2016 poprvé vystoupil v newyorské Carnegie Hall.

Do konce 123. sezony čekají Českou filharmonii ještě dva zahraniční zájezdy. V květnu zavítají filharmonici pod vedením Petra Altrichtera do Číny a na Tchaj-wan, v červenci pod taktovkou Tomáše Netopila do Bad Kissingenu.

 

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější