Česká filharmonie bude poprvé živě na Mezzo Live HD

Francouzský televizní kanál Mezzo Live HD bude v pátek 24. ledna od 19:30 hodin živě vysílat koncert České filharmonie. První mezinárodní přímý přenos umožní technologie, která byla ve Dvořákově síni Rudolfina instalována v minulé sezoně. Živé vysílání se uskuteční pod značkou Czech Philharmonic Media, jež bude do budoucna zastřešovat všechny audiovizuální nahrávací projekty České filharmonie.

„Příliš smělý sen. Tak se mohl zpočátku jevit nápad na zajištění přenosů v té nejlepší zvukové a obrazové kvalitě prostřednictvím digitálních technologií z Dvořákovy síně Rudolfina. Díky podpoře Ministerstva kultury se tento sen po několika letech příprav proměnil ve skutečnost a Czech Philharmonic Media, jak jsme celý projekt začali nazývat, může svůj program nabízet i těm nejnáročnějším televizním kanálům, mezi něž Mezzo Live HD jistě patří,“ říká generální ředitel České filharmonie David Mareček a dodává: „Mezzo ale není jedinou společností, která bude naše koncerty vysílat. Už brzy ohlásíme začátek spolupráce s dalšími distributory.“

Koncert bude řídit Semjon Byčkov, zazní symfonie Le Double Henri Dutilleuxe, Koncert pro dva klavíry Bohuslava Martinů v podání Marielle Labèque a její sestry Katii a Dvojkoncert pro dva smyčcové orchestry, klavír a tympány téhož autora – sólových partů se zhostí Ivo Kahánek a Michael Kroutil. Za obrazovou složku bude odpovědná německá režisérka Ute Feudel, která pravidelně spolupracuje na záznamech koncertů Berlínské a Drážďanské filharmonie, Gewandhausorchestru Leipzig nebo Lucernského hudebního festivalu. O zvukovou stránku se postará německý hudební režisér Holger Urbach. Kromě tohoto koncertu kanál Mezzo plánuje v roce 2020 odvysílat i další záznamy, půjde o koncerty pod taktovkou Semjona Byčkova či Sira Simona Rattla, které byly natočeny v minulé sezoně.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější