Česká filharmonie a Bobby McFerrin open-air

… aneb Červen s Českou filharmonií

21. června

20:30, Staroměstské náměstí

Česká filharmonie letos poprvé uzavře sezonu pod širým nebem. Open-air koncert se uskuteční v pátek 21. června od 20:30 hodin na Staroměstském náměstí v Praze. Filharmonici v čele s Jiřím Bělohlávkem představí pestrý program složený ze skladeb od Vivaldiho přes Dvořáka, Smetanu až k Leonardu Bernsteinovi či filmové hudbě. Jako speciální host vystoupí legendární jazzman Bobby McFerrin . Vstup na koncert je zdarma.

Pavel Liška

5., 6., 7. června

9:00, 11:00, Dvořákova síň Rudolfina

Průvodce pořadem Pavel Liška spolu s Českou filharmonií pod taktovkou Vojtěcha Jouzy poodhalí dětem taje klasické hudby a života orchestru. Co je to vlastně hudba? Kdo a proč vymyslel termín „vážná hudba“? Jak se rozezná dobrá a špatná hudba? K čemu všemu se dá hudba používat? Co dělat, když se člověk začne při koncertě nudit? Je dirigent opravdu potřeba? Proč jsou členové filharmonie oblečeni jako tučňáci? Dokáže Pavel Liška dirigovat filharmonii? A dokázali byste to vy? To vše se dozví děti ve věku od 6 do 12 let, kterým je pořad určen anebo kdokoliv, koho to zajímá a stydí se zeptat.

Jan Budař

25., 26., 27. června

10:00, Dvořákova síň Rudolfina

Moderátor Jan Budař , dirigent Charles Olivieri-Munroe a Česká filharmonie představí několik zcela nových technologických vymožeností, o kterých se jiným filharmoniím může jen zdát. Dokáží vám, že klasická hudba může změnit život k nepoznání. A sami se na vlastní kůži přesvědčíte, že pojem vážná hudba je v podstatě nesmysl. Program je tentokrát oficiálně určený pro věkovou skupinu od 12 do 18 let, ale rozhodně není třeba se těchto kritérií držet.

Sdílet článek: