Bývalý Dům uměleckého průmyslu a současná hudba: Ensemble terrible v DUP39

Komorní soubor Ensemble Terrible HAMU tvořený převážně studenty Hudební a taneční fakulty AMU vystoupí s premiérami soudobé klasické hudby 8. listopadu v DUP39, bývalém Domě uměleckého průmyslu na Národní třídě v Praze. Tentokrát vedle čerstvé české tvorby zazní také kompozice mladých zahraničních skladatelů. Dirigentem bude Marek Šedivý, absolvent HAMU a nynější šéfdirigent Slezského divadla v Opavě. Bonusem koncertu, který začíná v 19 hodin, bude krátké nocturno.

Program koncertu je koncipován jako ochutnávka světových amouse-bouche/oreilles dle chuťových preferencí vedoucích ansámblu Jakuba Rataje a Jana Ryanta Dřízala. Připraveny jsou dvě světové premiéry a to skladba Setrvávání od Jana Dobiáše a Igneous estonského skladatele Ove-Kuth Kadaka.

Dále zazní kompozice italské skladatelky Giulie Lorusso, absolventky prestižního pařížského institutu IRCAM, nejvýznamnější výzkumné instituce v Evropě v oblasti hudby a zvuku.

V české premiéře bude uveden kvartet nizozemského skladatele Jan-Petera de Graafa. Jan-Peter začal skládat již v pěti letech a jeho skladby byly uvedeny mnoha ansámbly a orchestry, např. Dutch Radio Philharmonic, Asko|Schönberg Ensemble či členy Filharmonie BBC. Posledním ze skladatelů bude Stanislav Makovsky, který se představí i jako interpret s live electronics v nocturnu, které začne v půl desáté.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější