Broadway i Stabat Mater v dubnu ve Filharmonii Hradec Králové

Na první polovinu dubna připravila královéhradecká Filharmonie ve svém koncertním sále dva koncerty rozdílných žánrů, vždy se zajímavými tituly a interprety. Nabídne tak programy pro příznivce muzikálových melodií i posluchače, kteří dávají přednost hloubce klasické hudby.

Prvním ze zmíněných koncertů je „The Best of Broadway“ v sobotu 9. dubna od 19 hod. Pro posluchače je připraven výběr známých hitů z muzikálů Jesus Christ Superstar, Bídníci (Les Misérables), Flashdance, West Side Story, Noc na Karlštejně a dalších v provedení orchestru Městského divadla Brno a jeho sólistů. Koncert byl vytvořen přímo pro hostování ve Filharmonii Hradec Králové, kde je zařazen jako volné pokračování, v minulých sezónách hojně navštěvované, Zelené abonentní řady (Opereta-muzikál). V letošní sezóně tato řada schází, neboť pro hostující divadla bylo kvůli pandemickým omezením složité nabídnout předem pevné termíny svých představení.

Pro příznivce velkých vokálně-instrumentálních titulů klasické hudby, uvádí Filharmonie koncert „Stabat Mater“, a to ve středu 13. dubna od 19.30 hod. Ač se v programu objevuje i jméno Antonína Dvořáka, s nímž si tento titul v našich končinách spojujeme nejčastěji, tentokrát půjde o Stabat Mater od maďarského pozdně romantického skladatele Ernő Dohnányiho, dílo pro soprán, mezzosoprán, alt, šestihlasý chlapecký nebo ženský sbor a orchestr. Vystoupí sopranistka Lucie Silkenová, mezzosopranistky Sylva Čmugrová a Petra Vondrová, sborových partů se ujme Královéhradecký ženský sbor Jitro připravený prof. Jiřím Skopalem a provedení bude řídit šéfdirigent královéhradeckých filharmoniků Kaspar Zehnder. Koncert je součástí Červené abonentní řady, která představuje vokálně-instrumentální repertoár, ovšem, stejně jako předchozí koncert, i tento je otevřen všem zájemcům a v prodeji jsou také jednotlivé vstupenky na dosud volná místa.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější