Blíží se vánoční koncert ostravské filharmonie – poprvé v Gongu!

Tradiční předvánoční koncert Janáčkovy filharmonie Ostrava , který proběhne již tento pátek 20. 12. 2013 od 19 hodin, se letos ponese v jiném duchu než v letech předešlých. JFO se rozhodla pro tentokrát oslavit nadcházející sváteční dny spolu s přední českou cimbálovou muzikou Hradišťan, Ostravským dětským sborem a Ženským pěveckým sborem Duha pod taktovkou Stanislava Vavřínka.  Rybovu Českou mši vánoční tak nahradí pestrá hudební směs klasické hudby a vánočních koled.

Umělecké spojení různě zaměřených souborů v živém kontaktu s diváky bude jistě pro všechny zúčastněné obohacením. A navíc se vánoční koncert uskuteční v industriálním prostředí, v multifunkční aule Gong v oblasti Dolní Vítkovice. O tom, že tento experiment padl na úrodnou půdu, svědčí zájem Ostravanů o vstupenky. „Koncert je již téměř vyprodán, přestože se do Gongu vejde dvojnásobný počet lidí než do Domu kultury města Ostravy. Právě pro velký zájem jsme v těchto dnech přidali do prodeje ještě poslední vstupenky do horních bočních sektorů za 380 Kč,“ říká marketingová manažerka JFO Zuzana Vinklárková.

K vánočním svátkům neodmyslitelně patří hudba. Nejsou to pouze koledy, ale ve velké míře i adventní písně nebo umělé skladby prostoupené pastorální tematikou. Kromě hudebního zážitku si návštěvníci budou moct pochutnat také na výborném vánočním punči, který pro ně připraví MA´MA café restaurant, a navíc je čeká i malý dárek.

Sdílet článek: