AKH nabízí nová stipendia a připravuje koncert v prádelně Kyselý

Do pátku 1. září mají možnost přihlásit se do Akademie komorní hudby studentky či studenti do 26 let, kteří hrají na harfu, lesní roh nebo flétnu. Na základě konkurzu, který proběhne v pondělí 4. září pak budou vybráni nejlepší adepti, kteří získají víceleté stipendium.

Akademie komorní hudby (AKH) vstupuje do své třetí sezony, od svého zahájení v roce 2015 poskytla formou stipendií bezplatné kurzy komorní hudby několika desítkám talentovaných českých studentů. Těžištěm jejích aktivit je spolupráce s německou nadací Villa Musica Rheinland-Pfalz, která obdobné celoroční kurzy nabízí studentům německých vysokých škol. V sezoně 2017/18 AKH spolupracuje s významnými hudebními institucemi, jako je Berlínská filharmonie, Česká filharmonie a Pražské jaro.

Novou aktivitou AKH je vyhledávání zajímavých či zcela nových koncertních míst i mimo velká města. Díky tomu se tak stipendisté a lektoři představí publiku v Lučanech nad Nisou, kde svého času zkoušelo a koncertovalo legendární Smetanovo kvarteto, nebo při site-specific koncertu ve Vlašimi v prádelně Kyselý, která je nejmodernějším zařízením svého druhu ve střední a východní Evropě.

Akademie komorní hudby je pořádána za podpory Česko-německého hudebního fondu a Středočeského kraje. Více informací o AKH a přihláška pro studenty je na akademiekomornihudby.cz.

Sdílet článek: