pátek, 8. březen 2013

Adriana Kučerová v Praze

Napsal(a) 

Čistota a síla hlasu, bezprostřednost, grácie, ale i komediální talent jsou hlavní přednosti jedné z nejúspěšnějších slovenských sopranistek současnosti Adriany Kučerové , jimiž omamuje publikum při svých koncertech. Proto není divu, že si během své krátké pěvecké kariéry vybudovala skvělé renomé i v zahraničí. Na pěvecké i osobnostní vnady oslnivé divy vsadil i jeden z nejprestižnějších orchestrů u nás, Pražská komorní filharmonie , která ji doprovodí při koncertě ve Dvořákově síni Rudolfina v úterý 12. března . Adriana Kučerová si tak po boku PKF zazpívá již podruhé v historii, tentokrát pod vedením jejího šéfdirigenta Jakuba Hrůši , s nímž se setká na jednom pódiu vůbec poprvé.

Půvabná sopranistka oslní při přednesu árií z oratoria Mesiáš Georga Friedricha Händela a v dílech Exsultate jubilate nebo Bella mia fiamma adio! Wolfganga Amadea Mozarta. Program večera doplní Händelova předehra k oratoriu Mesiáš, Symfonie č. 6 D dur a Symfonie č. 8 G dur Josepha Haydna a předehra k Mozartově opeře Il re pastore v podání hráčů Pražské komorní filharmonie, kteří svým plným nasazením a sehranými výkony umocní umělecký zážitek z koncertu.

„Snažím se zprostředkovat lidem hudbu nejlépe, jak umím, a jak si snad autor představoval. Snažím se mít z hudby, kterou právě zpívám, požitek a radost, což se podle mě přenáší i na diváka. Když jsem na jevišti šťastná a spokojená, může být šťastný i posluchač. Jakmile bych v tu chvíli cítila nějaký neklid, obavu nebo řešila technické problémy, ten člověk na druhé straně to pocítí a radost z hudby se nedostaví,“ prozrazuje, jak si získává srdce publika, Adriana Kučerová.

S Pražskou komorní filharmonií už měla tu čest účinkovat, a to hned po ukončení studií v roce 2006 v rámci Bratislavských hudebních slavností pod taktovkou zakladatele PKF Jiřího Bělohlávka. „Byl to pro mě velký zážitek! Koncert dopadl výborně, a právě proto se na naše společné vystoupení velmi těším a je mi velkou ctí opět vystoupit s tímto mimořádně kvalitním orchestrem,“ doplňuje Kučerová, která se rovněž nemůže dočkat první spolupráce s Jakubem Hrůšou, s nímž se již opakovaně setkala na britském festivalu Glyndebourne a jehož práce a talentu si velmi cení.

Michaela Vostřelová

Narodila se ve městě Bedřicha Smetany, první hudební vzdělání získala ve městě Bohuslava Martinů. Bakalářské studium hudební vědy v Olomouci ukončila prací o raném vokálním díle Martinů, brněnské magisterské studium jejím rozšířením pod vedením Miloše Štědroně. Písněmi, tentokrát Ebenovými a Schubertovými, završila i studium zpěvu na Pardubické konzervatoři pod vedením Hany Medkové. Badatelskou práci si vyzkoušela v Centru Bohuslava Martinů, pedagogickou v ZUŠ Ratibořická, novinářskou v Harmonii, kde se několik dobrodružných let učila, jak hudbu slyšet a jak o ní psát.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.