středa, 23. září 2015

Adama Plachetku čeká další americký debut

Napsal(a) 

Adam Plachetka, foto Petr Kurečka Adam Plachetkafoto: Petr Kurečka

Po úspěšném debutu v Metropolitní opeře v New Yorku zahájí Adam Plachetka spolupráci rovněž s dalšími operními domy v USA. Prvním z nich je Lyric Opera of Chicago, ve které vystoupí v roli Figara v nové inscenaci Mozartovy Figarovy svatby. Představení má premiéru tento týden v sobotu 26. září 2015.

Ihned po závěrečném koncertu mistrovských pěveckých kurzů na Zámku Liteň, na kterých společně s Kateřinou Kněžíkovou působil jako lektor, odcestoval Adam Plachetka do Spojených států amerických, aby nastudoval v chicagské opeře novou inscenaci Figarovy svatby. Vedle Adama Plachetky se ve známém Mozartově díle představí i další osobnosti evropské i americké operní scény – Christiane Karg jako Zuzanka, Luca Pisaroni jako Hrabě a Amanda Majeski v roli Hraběnky. Premiéra inscenace v režii umělecké šéfky Chicago Shakespeare Theatre Barbary Gaines se uskuteční 26. září 2015. Lyric Opera of Chicago však není jedinou americkou scénou, na které bude Adam Plachetka v brzké době debutovat. V roli Figara vystoupí poprvé rovněž v Houston Grand Opera 22. ledna 2016. Následně se v březnu 2016 vrátí do Metropolitní opery jako Belcore v Donizettiho Nápoji lásky.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.