11. ročník mezinárodní soutěže Broumovská klávesa spouští registraci

Ve dnech 14.–16. května 2021 se v broumovském klášteře uskuteční 11. ročník mezinárodní soutěže pro mladé klavíristy do 17 let Broumovská klávesa. Soutěž v těchto dnech spouští registraci na svém webu. Přihlášky je možné podávat až do 3. května 2021.

Národní kulturní památka broumovského kláštera přivítá účastníky soutěže už pojedenácté. Soutěž je určena pro čtyři věkové kategorie, pro každou z nich je jednokolová. K online registraci se mohou přihlásit klavíristé do 17 let do 3. května 2021.

Pevně věříme, že se letošní soutěž Broumovská klávesa uskuteční v nezměněném formátu a daném termínu. Nicméně pokud by tomu okolnosti bránily, budeme se snažit být maximálně kreativní a flexibilní, abychom umožnili konání celé akce, samozřejmě při dodržení veškerých možných opatření proti šíření koronaviru,“ uvedl umělecký ředitel soutěže, koncertní pianista Ivo Kahánek, který usedne i v odborné porotě. V porotě dále zasednou významní čeští klavíristé a představitelé předních hudebních institucí. Předsedou poroty bude Jan Simon, porotu doplňuje David Mareček, Milan Langer a Eliška Novotná.

Všechny přípravy směřujeme na květnový termín a doufáme, že se nám soutěž v plánovaném termínu podaří uskutečnit. Současná situace, kdy se téměř zastavil kulturní život, je pro mladé klavíristy velmi těžká, ztrácí běžné koncertní návyky i přímý kontakt s učiteli a vrstevníky. Proto je chceme především motivovat a ukázat, že i v tak těžké době má smysl připravovat se a nevzdávat se svých cílů a snů,“ říká za organizátory manažerka soutěže Tereza Kramplová. Vítězové čtyř kategorií, rozdělených dle věku, získají nejen finanční odměny, ale především možnost vystoupit živě před publikem, a to na letním hudebním festivalu Za poklady Broumovska, na Slavnostním koncertu v pražském Rudolfinu na podzim 2021 a také společně se Západočeským symfonickým orchestrem Mariánské lázně.

Mezinárodní klavírní soutěž Broumovská klávesa vznikla v roce 2011. Jejím cílem je pořádání soutěže pro děti a mládež s patřičnou odbornou platformou v široké mezinárodní působnosti. Celá idea se opírá o osvědčený systém dětského hudebního vzdělávání a dlouholetou tradici dětských soutěží v ČR. Mladí hudebníci mají nejen možnost vzájemné konfrontace na mezinárodní úrovni, ale také kontaktu se špičkovými osobnostmi českého i zahraničního klavírního umění a představiteli stěžejních hudebních institucí.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější