neděle, 12. leden 2020

Lahodné Pivní oratorium s FOK

Napsal(a) 

Skladatel a dirigent Jan Kučera připravil na 30. ledna večer oslavující nejoblíbenější český nápoj. Jeho Pivní oratorium vypráví příběh piva skrze texty mistra Jana Husa či Bohumila Hrabala, kterých se společně se Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK ujmou Jiří Lábus, Barbora Řeřichová, Boris Prýgl, Pražský filharmonický sbor a Kühnův smíšený sbor. Pivní oratorium doplní symfonická předehra Gambrinus Otmara Máchy, inspirovaná pověstným králem Gabrinem, a hudba k baletu Bacchus a Ariadna Alberta Roussela, evokující spíše vinnou atmosféru. Tři z vás mohou získat po dvou vstupenkách na tento koncert 30. ledna ve Smetanově síni Obecního domu. Stačí zaslat správnou odpověď na soutěžní otázku do 19. ledna na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

OTÁZKA: Německý historik Johannes Aventinus ve své Bavorské kronice v 16. století píše o bájném králi Gambrinovi, jednom z prvních sládků. Od koho se umění vaření piva dle pověsti naučil?

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.