pátek, 4. březen 2005

Fejeton Lukáše Hurníka: Kouzlo

Napsal(a) 

Fejeton Lukáše Hurníka: Kouzlo Fejeton Lukáše Hurníka: Kouzlo
Vážený pane dramaturgu,

dovolte, abych do Vašeho koncertního cyklu nabídl vystoupení pana Lapina du Chapeau, kterého moje agentura PetArt má tu čest zastupovat. Vystudoval ve slavné londýnské Rabbits School of Performance Arts, ve třídě profesora Harryho Hareho. Jeho jméno bylo již dvakrát vybráno do slovníku Who is Who (nakl. Poultry&Cattle). Vystoupil ve všech hlavních koncertních síních Evropy a spolupracoval se světoznámými uměleckými osobnostmi (Copperfield). Umělecká kritika mnohokrát ocenila jeho zdravě animální projev, schopnost zaujmout na první pohled, vynikající sluch, bezprostřední tvůrčí potenci. K jeho uměleckým triumfům v poslední době patří vystoupení na slavnostním zahájení královské honitby ve Windsdoru (UK), či účast na představení Janáčkovy Lišky Bystroušky na přírodní scéně v Bregenzu (AU). Mistr Lapin du Chapeau se zejména při svých velikonočních popularizačních vystoupeních stává každoročně miláčkem dětského publika.

Pokud byste se, vážený pane dramaturgu, rozhodl pozvat mistra du Chapeau do své koncertní sezony, měl byste být informován o organizačních požadavcích, které si umělec klade jako podmínku pro své vystoupení. Přesto, že pana du Chapeau po absolutoriu čekal raketový start, musel se životem, z něhož část prožil kvůli svému původu dokonce za mřížemi, doslova prokličkovat. Proto je třeba respektovat jeho přísné vegetariánství (jídelníček je omezen na zelí, mrkev a pampeliškové listy), specifické požadavky na ubytování (seno), a vyloučení jakéhokoli kontaktu se psy, zejména loveckými.

Mistra Lapina du Chapeau doprovodí jeho asistent, hráč na lesní roh, pan Jan Štich (CZ), který jako doplněk k hlavnímu programu zahraje Koncert pro lesní roh č. 2 Es dur Wolfganga Amadea Mozarta.

S pozdravem

John Hunter, manager

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.