pátek, 9. listopad 2007

Václav Hradecký - Forte fortissimo

Napsal(a) 

Václav Hradecký - Forte fortissimo Václav Hradecký - Forte fortissimo

Vydal Radioservis ve spolupráci s Českým rozhlasem v roce 2006. 1. vydání. ISBN 80-86212-48-3.

Před třemi čtyřmi lety vycházely v HARMONII fejetony Lukáše Hurníka doprovázené kresbami Václava Hradeckého. Měly mimořádný úspěch. Některé z nich najdete i v útlé knížce, kterou vloni vydal Radioservis. Soudě podle vtipných kreseb má pan Hradecký smysl pro hudební zkratku, umí pozorovat svět kolem sebe a miluje hudbu. Jeho výtvarný rukopis je osobitý a tudíž by byl v záplavě jiných karikaturistů snadno rozpoznatelný, kdyby...! Kdyby ovšem taková záplava existovala. Lidí, kteří se zabývají takovouto svétbytně nevážnou reflexí vážné hudby, není mnoho. K ní je skutečně zapotřebí hudbu znát, milovat a žít v ní. Je to kniha, která potěší duši. Přes nesporně výrazný apel si však myslím, že by byla ještě zajímavější, kdyby to byl společný literárně výtvarný projekt Lukáše Hurníka + Václava Hradeckého. Pěkné slogany štěpný fejeton nebo glosu nenahradí.

Body: 6 z 6 - tip Harmonie

Luboš Stehlík

Narodil se 20. dubna 1957 v Pardubicích. Housle a zpěv studoval na Konzervatoři pro mládež s vadami zraku v Praze. V témže městě absolvoval obor Hudební věda na FF UK. Do pracovního procesu vstoupil ještě před vysokou školou ročním pobytem v Pěveckém sboru AUS. Po skončení hudební vědy, kde jeho diplomovou práci vedl Petr Eben, nastoupil coby redakční benjamínek v roce 1984 v nakladatelství Editio Supraphon – oddělení knih o hudbě,  kde redigoval ledacos, od Encyklopedie jazzu a moderní populární hudby až po Cimrmana v říši hudby. Po roce 1989 působil několik let v Pěveckém sboru Českého rozhlasu. Po jeho  vymazání z českého hudebního života se stal v roce 1994  nejdříve redaktorem a poté šéfredaktorem časopisu Harmonie, který se brzy stal nejlepším tištěným hudebním médiem České republiky. Je partnerem nejlepší manželky ze všech, otcem tří dětí a dědečkem raději nespecifikovaného počtu vnoučat.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.