pátek, 13. srpen 2004

Sarah Brightman: Harem A Desert Fantasy

Napsal(a) 

Známá zpěvačka Sarah Brightman nabízí po CD verzi svého quasi orientálního projektu audiovizuální verzi. Obraz tak účinně umocňuje pouhou zvukovou verzi. DVD je zachycení zpěvaččiny fantazie, jak vidí svět - pokus o velmi romantickou syntézu západní a východní civilizace, poevropštěný svět orientu nebo jinak západní kultura okořeněná popovými prvky orientu. Ne náhodou jsou nejpravdivějšími sekvencemi video klipů tváře domorodců a obrazy krajiny. Jinak se jedná o eroticky okořeněné vlnění krásných ženských těl a vlnění popové hvězdy s odleskem mládí. Všechno je jen hra, fantazie, sen, neuchopitelné prolínání reality a virtuálna. Nevlní se jen zpěvačka, ale i chudák Puccini nebo Borodin. Brightman každý track patřičně uvádí, aby naznačila divákovi náladu a navedla ho na správnou strunu vnímání. Jedno však musí ocenit každý - profesionální práci kameramana, režiséra, mistra světelných efektů a umění vizážistů. Co je to však platné, když stejně má divák po celý film pocit, jako by se před ním vlnila a zpívala odkvetlá panenka Barbie.

Vydavatel: Angel Records

Body: 1 z 6

Luboš Stehlík

Narodil se 20. dubna 1957 v Pardubicích. Housle a zpěv studoval na Konzervatoři pro mládež s vadami zraku v Praze. V témže městě absolvoval obor Hudební věda na FF UK. Do pracovního procesu vstoupil ještě před vysokou školou ročním pobytem v Pěveckém sboru AUS. Po skončení hudební vědy, kde jeho diplomovou práci vedl Petr Eben, nastoupil coby redakční benjamínek v roce 1984 v nakladatelství Editio Supraphon – oddělení knih o hudbě,  kde redigoval ledacos, od Encyklopedie jazzu a moderní populární hudby až po Cimrmana v říši hudby. Po roce 1989 působil několik let v Pěveckém sboru Českého rozhlasu. Po jeho  vymazání z českého hudebního života se stal v roce 1994  nejdříve redaktorem a poté šéfredaktorem časopisu Harmonie, který se brzy stal nejlepším tištěným hudebním médiem České republiky. Je partnerem nejlepší manželky ze všech, otcem tří dětí a dědečkem raději nespecifikovaného počtu vnoučat.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.