neděle, 25. květen 2003

Maria Callas: La Callas...Toujours Paris 1958

Napsal(a) 

booklet booklet
Callas byla prostě jen jedna. Přiznám se, že se mi chtělo touto větou "odbýt" celou recenzi spolu s jednoznačným doporučením nákupu, avšak nebylo by to fér pro čtenáře, u nichž nadšení pro umění Marie Callas nepropuklo do té míry, že se tímto diskem kochají již dávno od doby, kdy vyšel na VHS.

Disk je především dokumentem zachycujícím živé vystoupení v Palais Garnier 19. prosince 1958, kdy se Callas poprvé představila pařížskému publiku. Jako program si vybrala árie z prvního dějství Belliniho Normy , čtvrtého dějství Verdiho Trubadúra a Rossiniho Lazebníka sevillského . Hlavní částí disku je však druhé dějství Pucciniho Toscy , v níž je Callas partnerem Tito Gobbi , a kde Callas opravdu exceluje. Orchestr a sbor doprovázejí tak, jak bychom očekávali, ačkoli díky způsobu snímání jsou ve zvukovém obrazu značně upozaděni. Callas je totiž hvězdou večera. Citlivý komentář s úvodem ke každé části programu provází celý diskem. Černobílý obraz a mono zvuk již jen dotvářejí neopakovatelnou atmosféru pařížského adventního koncertu. Navíc vše bylo citlivě remasterováno v londýnských studiích Abbey Road. Co dodat? Callas je prostě Callas.

Vydavatel: EMI Classics / EMI Czech Republic

Stopáž: 91:00

Nahráli: Maria Callas, Tito Gobbi, Louis Rialland, Albert Lance, Jean Paul Hurteau, Ch´urs & Orchestre du Théâtre National de l'Opéra de Paris, Georges Sebastian

Body: 6 z 6 - tip Harmonie

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.