neděle, 11. leden 2004

Denyce Graves: The Lost Days - Astor Piazzolla, José María Vitter, Eliane Elias, Carlos Guastavino, Heitor Villa-Lobos, Chucho Valdés

Napsal(a) 

booklet booklet
Exkluzivní umělkyně RCA Victor Group Denyce Graves nahrála tentokrát album, které sice kopíruje dnešní celosvětovou vlnu zájmu o latino hudbu, nicméně není rozhodně vlezlé a prvoplánově komerční. Právě naopak. Hudebníci, které si pozvala zpěvačka do studia, jsou skvělí, dokonce žijícím autorům písní natolik záleželo na výsledku a tak si váží pěvecké hvězdy, že se aktivně na nahrávání podíleli jako pianisté (Vitter , Elias , Valdés ). Písně Lobose, Piazzolly a Guastavina pak mají citlivá aranžmá z pera Zieglera nebo Eliase. Denyce Graves zpívá hudbu, s kterou je bytostně sžitá a proudí z ní jako čistý pramen. Na rozdíl od jihoamerických projektů typu Plácida Dominga se jedná o nekašírovaný projekt, který ctitele této hudby určitě osloví.

Vydavatel: RCA Red Seal / BMG

Stopáž: 57:50

Nahráli: Graves - mezzosoprán, Pablo Ziegler - klavír, Hector del Curto - bandoleon, Marcos Granados - flétna

Body: 4 z 6

Luboš Stehlík

Narodil se 20. dubna 1957 v Pardubicích. Housle a zpěv studoval na Konzervatoři pro mládež s vadami zraku v Praze. V témže městě absolvoval obor Hudební věda na FF UK. Do pracovního procesu vstoupil ještě před vysokou školou ročním pobytem v Pěveckém sboru AUS. Po skončení hudební vědy, kde jeho diplomovou práci vedl Petr Eben, nastoupil coby redakční benjamínek v roce 1984 v nakladatelství Editio Supraphon – oddělení knih o hudbě,  kde redigoval ledacos, od Encyklopedie jazzu a moderní populární hudby až po Cimrmana v říši hudby. Po roce 1989 působil několik let v Pěveckém sboru Českého rozhlasu. Po jeho  vymazání z českého hudebního života se stal v roce 1994  nejdříve redaktorem a poté šéfredaktorem časopisu Harmonie, který se brzy stal nejlepším tištěným hudebním médiem České republiky. Je partnerem nejlepší manželky ze všech, otcem tří dětí a dědečkem raději nespecifikovaného počtu vnoučat.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.