čtvrtek, 7. únor 2002

Antonio Vivaldi: Stabat Mater RV 621, Nisi Dominus RV 608, Loge mala, umbrae, terrores RV 629

Napsal(a) 

booklet booklet
Jeden z nejznámějších italských houslistů Fabio Biondi změnil před časem firmu, když přešel od firmy Opus 111 k firmě EMI/Virgin. Na značce Virgin Veritas mu už vyšla například vynikající nahrávka Vivaldiho koncertů Il cimento dell'armonia e dell'inventione . Jeho prvním vokálním projektem jsou Vivaldiho skladby na této desce. Jeho partnerem je další exkluzivní umělec EMI, kontratenorista (altista) David Daniels (jeho profil viz HARMONIE 11/2001). Biondi vždy přistupuje k italské barokní hudbě jinak než konkurence. Snaží se nacházet nové souvislosti v barvách zvoleného instrumentáře, v instrumentální "stylistice", frázování - jako by se na partituru díval jinýma očima nežli ostatní. Výsledek je pak téměř vždy překvapující. V tomto případě se týká jak známých kantát Stabat Mater a Nisi Dominus , tak méně hraného moteta Longe mala, umbrae, terrores . Biondiho sedmičlenný soubor dává Danielsovi až nečekaně velký prostor pro uplatnění noblesní práce s hlasem a všech hlasových filigránů. Je to projekt, jenž stojí vysoko nad současným průměrem.

Vydavatel: Monitor-EMI

Stopáž: 55:25

Nahráli: David Daniels - kontratenor, Fabio Biondi - housle, viola d'amore, dirigent, Europa Galante

Body: 6 z 6 - tip Harmonie

Luboš Stehlík

Mým rodným městem jsou Pardubice, kde jsem se učil hrát na housle a violu. Housle a zpěv jsem studoval na Konzervatoři pro mládež s vadami zraku v Praze. V témže městě absolutorium oboru hudební věda na FF UK. Do pracovního procesu vstoupiv ještě před vysokou školou ročním pobytem v Pěveckém sboru AUS. Po skončení muzikologie, kde moji diplomovou práci vedl Petr Eben, nastoupil jsem v roce 1984 do knižní redakce nakladatelství Editio Supraphon. Od roku 1989 jsem působil několik let v Pěveckém sboru Českého rozhlasu. Po jeho vymazání z českého hudebního života  jsem se stal v roce 1994 členem týmu, později šéfredaktorem časopisu Harmonie, který se brzy stal nejlepším tištěným hudebním médiem České republiky. Jsem partnerem manželky nejlepší ze všech, otcem tří dětí a dědečkem (zatím) sedmi vnoučat.

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.