středa, 3. prosinec 2003

Show v sportovní hale

Napsal(a) 

Show v sportovní hale Show v sportovní hale
Andrea Bocelli nabídl v pražské T-Mobile Areně 4. 10. za vysoké vstupné (pro V.I.P. až 10 000 Kč) víceméně obligátní stadionovou show; především sladké italské romance, v kterých diváci ocenili jeho typickou barvu hlasu a emocionální vklad. Přesto vypadal (a zpíval) občas trochu unaveně. Zvlášť se to podepsalo na árii z Verdiho Macbetha a na Alfrédově přípitku Jen výše, jen výše ty číše zářící z Traviaty . V Praze se představily dvě sličné tváře: sopranistka Maria Luigia Borsi , majitelka příjemného, i když místy až příliš rozevlátého hlasu, a houslistka Ruth Rogers , která byla Bocelliho melodickým protihlasem. Příjemný program nepřinesl nic dramaturgicky překvapivého, snad až na duet z Verdiho Otella a Lehárovy operetní melodie, které v italské mutaci zněly poněkud komicky. Skvěle zazpívané přídavkové popové songy včetně megahitu Con te partiro vyprovokovaly početné publikum ke standing ovations. Velmi dobře hrál tento večer za řízení Marcella Roty Český národní symfonický orchestr .

Luboš Stehlík

Mým rodným městem jsou Pardubice, kde jsem se učil hrát na housle a violu. Housle a zpěv jsem studoval na Konzervatoři pro mládež s vadami zraku v Praze. V témže městě absolutorium oboru hudební věda na FF UK. Do pracovního procesu vstoupiv ještě před vysokou školou ročním pobytem v Pěveckém sboru AUS. Po skončení muzikologie, kde moji diplomovou práci vedl Petr Eben, nastoupil jsem v roce 1984 do knižní redakce nakladatelství Editio Supraphon. Od roku 1989 jsem působil několik let v Pěveckém sboru Českého rozhlasu. Po jeho vymazání z českého hudebního života  jsem se stal v roce 1994 členem týmu, později šéfredaktorem časopisu Harmonie, který se brzy stal nejlepším tištěným hudebním médiem České republiky. Jsem partnerem manželky nejlepší ze všech, otcem tří dětí a dědečkem (zatím) sedmi vnoučat.

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 701

Novinky emailem

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.