pátek, 6. prosinec 2013

Zlatá EMMY opět pro Sennheiser

Napsal(a) 

Zlatá EMMY opět pro Sennheiser, foto Panter Zlatá EMMY opět pro Sennheiserfoto: Panter

Firma Sennheiser electronic GmbH&Co.KG , sídlící u Hannoveru, vyvíjí a vyrábí mikrofony a sluchátka již téměř 70 let ve špičkové profesionální kvalitě a určuje směr v dalším technickém vývoji. Na mikrofony Sennheiser zpívali světoznámí zpěváci již od 50. let, například Edith Piaf, Luis Armstrong, Sting a dnes například Madonna, Célinne Dion, Pink, Rihanna, Shakira nebo také Karel Gott. Velice oblíbené bezdrátové mikrofony, nazvané prof. Fritzem Sennheiserem už v roce 1957 mikroporty, jsou zcela běžnou výbavou světových televizních a rozhlasových studií, muzikálových divadel i velkých koncertních scén. Také sluchátka Sennheiser mají dlouhou historii od legendárních HD 414, prvních otevřených sluchátek na světě až k dnešním designovým typům MOMENTUM a MOMENTUM On-Ear.

Zlatá EMMY opět pro Sennheiser, foto Panter Zlatá EMMY opět pro Sennheiserfoto: Panter

Na úspěchy svých předků navázali nyní Dr. Andreas a Daniel Sennheiserové převzetím prestižní technické ceny EMMY, která je určena společnosti, jež významně ovlivnila televizní technologii a vývoj. (Emmy® Engineering Awards je cena Philo T. Farnswortha, významného průkopníka televizního vysílání v USA, který se podílel na vytvoření moderního televizního vysílacího systému.) Společnost Sennheiser byla touto cenou vyznamenána již podruhé za inovativní vývoj zvukových zařízení, poprvé za směrové mikrofony a letos za digitální bezeztrátový vícekanálový přenos zvukového signálu. Systém Digital 9000 byl nedávno uveden na trh a byl již použit na řadě velkých akcí, jako například Eurovision Sound Contest v Malmö nebo při přímém přenosu ze Salcburského festivalu. Festival ve spolupráci s rakouskou televizí ServusTV připravil mimořádné provedení Mozartovy opery Únos ze serailu n a Salcburském festivalu v prostředí letištního hangáru. Původní děj opery byl přenesen z harému tureckého paši ze 16. století do kulis současného moderního světa, kde sólisté používali posilovací stroje, jezdili v terénním vojenském automobilu, seděli uvnitř stíhačky nebo vybíhali po nástupních schůdcích do dopravního letadla. Hlasy operních pěvců byly snímány „neviditelnými“ mikrofony Sennheiser MKE 1 do digitálního systému D 9000. Pro dosažení věrného zvukového vjemu diváků byly použity v orchestru mikrofony Sennheiser MKH 8040 s dvojitou protivětrnou ochranou. Dvousystémové mikrofony Sennheiser MKH 800 v klasickém Decca Tree uspořádání byly umístěny nad orchestrem pro snímání zvuků celého prostoru. Pro zvukovou koordinaci používali dirigent a koncertní mistr sluchátka In-Ear monitoringu Serie 2000 IEM. Špičkovou zvukovou kvalitu a HD obraz ze 16 kamer ocenili současně diváci na velkoplošných obrazovkách v Salcburku, Linci a Vídni a také v satelitním a internetovém vysílání Unitel Classica.

Zlatá EMMY opět pro Sennheiser, foto Panter Zlatá EMMY opět pro Sennheiserfoto: Panter

Zajímavým domácím projektem byla spolupráce Panter s. r. o. na jarním mimořádném společném koncertu Filharmonie Hradec Králové s orchestrem Blue Star Václava Marka. Blue Star se specializuje na swingovou hudbu 30. a 40. let minulého století a společný koncert s filharmoniky připomněl dobové velké koncertní turné orchestru R. A. Dvorského s orchestrem Československého rozhlasu. Známé swingové melodie z filmů a gramodesek ozvláštnilo uvedení celé suity z melodií Jaroslava Ježka, nastudované ze skladatelovy originální partitury. Český rozhlas připravil pro své posluchače záznam z vyprodaného koncertu v Hradci Králové, nahrávaný na mikrofony Neumann a Sennheiser. Panter natočil s technikou svého přenosového vozu HD picturesound dokumentární videozáznam, který je pro Blue Star i Filharmonii Hradec Králové potřebným materiálem pro další podobná vystoupení.

Zlatá EMMY opět pro Sennheiser, foto Panter Zlatá EMMY opět pro Sennheiserfoto: Panter

Současný trend, kdy se ze sluchátek stává kromě prostředku k poslechu hudby také módní doplněk, vyšlo vstříc letošní uvedení sluchátek Sennheiser MOMENTUM a MOMENTUM On-Ear. Designová sluchátka s uzavřenou ozvučnicí, dvěma kabely v setu a vynikajícím zvukem jsou vyrobena z mimořádně kvalitních materiálů a nabízena v řadě módních barevných kombinací. MOMENTUM v barvě černé a hnědé má náušníky kryté jemnou kůží, u menších MOMENTUM On-Ear v odstínech Ivory, Pink, Blue, Green, Red, Brown a Black s vysokým leskem jsou náušníky potaženy materiálem Alcantara, mimo jiné užívaným i v luxusních automobilech. Jejich zvuk je vyšlechtěn do nádherné dokonalosti, silné neodymiové magnety pohánějí speciálně tvarovanou lehounkou membránu z materiálu Duofol. Jemně prokreslený zvuk je obohacen o razantní dynamické basy a hudbu tak budete mít chuť poslouchat dlouhé hodiny. Reprodukce je poutavá, živá, frekvenčně vyrovnaná, bohatá a mimořádně dynamická a není proto divu, že sluchátka MOMENTUM se stala oblíbeným společníkem i takových osobností, jako jsou například mistři světa Zuzana Hejnová či Vavřinec Hradilek, ale také hudebník David Koller, choreograf Richard Hes a další. Ostatně první osobností, která ocenila poslech klasické hudby na sluchátka MOMENTUM, byla letos paní Alena Miltová, výherkyně soutěže ke 20. výročí založení časopisu HARMONIE.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.