úterý, 29. prosinec 2015

Vánoční koncert Zuzany Stirské naposledy v Semaforu

Napsal(a) 

Zuzana Stirská Zuzana Stirská

Kompozice vánočního večera v neděli 20. prosince byla složena převážně z gospelů, spirituálů a vánočních písní, ale repertoár gospelové zpěvačky Zuzany Stirské zahrnuje díky jejímu hlasovému vybavení i mnoho dalších hudebních žánrů. Dramaturgicky hudebně dobře komponovaný večer se skládal nejen z jejích sólových písní, ale posluchači si vyslechli i ukázku její dcery, nadějné harfistky Roxany (Sany) Stirské, která zvítězila v prvním ročníku mezinárodní harfové soutěže Prof. Karla Patrase, jenž se konal na konci listopadu na půdě pražské HAMU. Její druhá dcera Victoria zazpívala podobně podmanivým hlasem jako matka Tichou noc (Stille Nacht) v čínštině, což vneslo do nálady večera závan dalekých krajů.

Z gospelových melodií zazněly například I will Follow Him, nebo slavný spirituál Oh, Happy Day, z českých koled Zní nad Betlémem Gloria, Narodil se Kristus Pán, a také vánoční klasika Johna Lennona So This is Christmas s českým názvem A tak hodně štěstí. Gospel Time je složen z pětadvaceti pěveckých amatérů různých profesí, hudební doprovod pro tento večer zajistil Fine Time Band pod vedením klavíristy Jakuba Přibyla. Na závěr večera zazpívala Zuzana Stirská slavný šanson Edith Piaf Non, Je ne regrette rien, ve kterém přesvědčivě prokázala své hlasové kvality. Soubor Zuzany Stirské a Fine Gospel Time se tímto představením rozloučil a ukončil své patnáctileté, a v případě Zuzany dokonce padesátileté působení v Divadle Semafor, které dle informací Zuzany změnilo radikálně svůj přístup i podmínky pronájmu, takže pro soubor je dále neúnosné pokračovat ve spolupráci. Zuzana Stirská a Gospel Time má už předběžně domluvený koncertní start v novém, zatím nejmenovaném působišti v centru Prahy na neděli  21. února. Popřejme jim hodně štěstí a zdaru na nové cestě, o detailech jejich dalšího působení se dočtete na webových stránkách gospeltime.cz.

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 701

Novinky emailem

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.