pondělí, 22. listopad 2010

Žižkov Meets Jazz přiváží The Syndicate

Napsal(a) 

VIII. ročník festivalu Žižkov Meets Jazz:

místo konání: Palác Akropolis (Kubelíkova 27, Praha 3)

pátek 26.11.2010, 19:30h

THE SYNDICATE

„Tato kapela je má druhá rodina“, říkával často Joe Zawinul o The Syndicate. Na nadcházejícím turné tito respektovaní a dobře známí muzikanti poslední sestavy Zawinulových Syndicate plní přání svého vedoucího a mistra – pokračují i po jeho smrti, a sice skrze jeho prvotřídní kompozice. Koncerty ale doplňují i skladby jednotlivých členů kapely. The Syndicate vytvořili hudební styl, pro který jsou charakteristické unikátní rytmy,goovy a improvizace. Spojení skvělých muzikantů, kteří spolu pracují, komunikují, a to nejen hudebně, to je základ jejich hudební formy.

vstupné: předprodej - 240,- + poplatky sítě / na místě 280,-

sobota 27.11.2010, 19:00

POINTS

Kapela Points vznikla na jaře roku 2007. Jejími členy jsou absolventi Vyšší Odborné Školy při Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. Ačkoliv je to kvartet složený z poměrně mladých hudebníků, každý z jeho členů je výraznou hudební individualitou, která přináší do společného hraní osobitost a entuziasmus pro hledání vlastního hudebního jazyka. Svůj vlastní způsob vyjadřování si kapela již vytvořila – promlouvá k posluchačům vlastními skladbami, které píše každý z členů kapely a které zaujmou nejen svou dramatičností a dynamickými, někdy až eruptivními změnami nálad a atmosfér, ale také svým charakteristickým zvukem. Ten je velkou měrou určen nástrojovým obsazením kapely – Points hrají ve složení trubka, saxofon, kontrabas, bicí, tedy bez harmonického nástroje. Tím vzniká široké pole pro hudební komunikaci mezi muzikanty. Points je kapela se silným emocionálním nábojem, jejíž hudba je nápaditá, nespoutaná konvencemi a která se díky své odvaze a fantazii nemusí omezovat jen na kopírování hudby jazzových velikánů minulého století. Points dostali cenu na 22.ročníku Soutěže standardů v polském městě Siedlce. Kapela vyhrála, jako první v České republice, prestižní mezinárodní jazzovou soutěž ve španělském Getxu a získala druhou cenu na belgické soutěži Jazz Hoeillart. Points natočili dvě CD.

LOS QUEMADOS

Los Quemados je jazzová partička hrající obvykle jako kvartet, ovšem někdy je rozšířená o druhý dech na kvintet. Specializuje se na soudobý crossover, nebo chceteli fusion, využívající prvky osvědčeného r´n´b, funku, latiny a africké hudby. Hraje téměř výhradně své skladby, kapelníka Filipa Spaleneho a saxofonisty Jakuba Doležala. Dále dnes na piano zahraje Jan Andr a buben Oliver Lipenský. Technicky i výrazově mimořádně disponované muzikantské osobnosti střední a mladší generace tuzemských jazzmanů, zdobí profesionálně dokonale zvládnuté řemeslo i neobyčejný zápal pro objevování nových vyjadřovacích možností jazzrockového stylu, soudobého crossoveru.

JAKUB DOLEŽAL QUARTET

Saxofonista Jakub Doležal se pohybuje na pražské hudební scéně od r. 1999, kdy začal studovat na Konzervatoři J. Ježka. Jeho prvním výraznějším angažmá byla acid jazzová formace Jan Kořínek and Groove, která na několika turné po Čechách i cizině doprovázela americké bluesové zpěváky (L. Thompson, E. Davis, Ch. Sawyer, S. Lewis atd). Dalším působištěm byla pop-funková Žáha, Janis Joplin Revival, Ruchadze Band nebo Bloody Mary.

V r. 2002 se stal členem jazzového kvinteta Work In Progress, od r. 2005 působí v kapele Organic Quartet varhaníka Ondřeje Pivce a v r. 2006 se také stal členem skupiny Benedikta.

V současné době vystupuje také se sestavami kolem kytaristy Oldřicha Bartase, podílí se na českých inscenacích slavných desek skupiny Pink Floyd a s avantgardním jazzovým bigbandem Bucinatores Tentet (pod vedením trombonisty Jana Jiruchy). Jako pedagog působí na pražské ZUŠ Jana Hanuše, poskytuje i soukromé lekce nejen saxofonu, ale i hudební teorie a improvizace.

vstupné: předprodej - 120,- + poplatky sítě / na místě 150,-

odkazy

Palác Akropolis

PR

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 700

Novinky emailem

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.