úterý, 4. listopad 2008

Yvonne Sanchez a Vertigo Quintet na festivalu Žižkov Meets Jazz

Napsal(a) 

Yvonne Sanchez, foto Warner Yvonne Sanchezfoto: Warner

V pražském Paláci Akropolis bude o nadcházejícím víkendu probíhat šestý ročník klubového festivalu Žižkov Meets Jazz . Během dvou dnů se na pódiu vystřídá celkem šest souborů, které reprezentují aktuální scénu domácího jazzu a jemu spřízněných žánrů.

Hlavním lákadlem pátečního programu bude vystoupení v česku usazené polsko-kubánské zpěvačky Yvonne Sanchez , která v září vydala kladně přijaté druhé album My Garden . Vedle ní se v Akropoli během večera představí také projekt SofaJazz , charakterizovaný jako moderní retro či současný šanson, a Vendula Šmoldasová alias Zeurítia , jejíž muzika staví na základech bossa novy a samby.

V sobotu pak bude pódium Paláce Akropolis patřit mladému československému seskupení Vertigo Quintet , které před nedávnem vydalo společné album se zpěvačkou a violoncellistkou Dorotou Barovou z dua Tara Fuki . Krom toho nebude chybět také trio Davida Dorůžky a Face of the Bass - nový projekt kontrabasisty Jaromíra Honzáka .

Žižkov Meets Jazz, Praha – Palác Akropolis, 7. – 8. 11. 08

odkazy

Palác Akropolis

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.