úterý, 12. srpen 2008

Vertigo Quintet natočili společné album s Dorotou Barovou z Tara Fuki

Napsal(a) 

Vertigo Quintet, foto vertigoquintet.com Vertigo Quintetfoto: vertigoquintet.com

Jazzová kapela Vertigo Quintet se spojila se zpěvačkou a violoncellistkou Dorotou Barovou z dua Tara Fuki . Výsledkem jejich spolupráce je sedmiskladbové eponymní album, které se na pultech objeví v první zářijový den.

„Album přináší naprosto originální mix jednoho z nejosobitějších hlasů na evropské scéně, violoncella a polsko-českých textů Doroty Barové, a zvuku Vertigo Quintetu. Výsledkem je křehká, atmosférická a posluchačsky přístupná hudba s inspiracemi z free jazzu, world music, soudobé vážné hudby i popu, jako je například Egberto Gismonti, In The Country, Ornette Coleman nebo Susanna And The Magical Orchestra,“ uvádí tisková zpráva vydavatelství Animal Music.

Album vzniklo v Polsku ve spolupráci s mistrem zvuku Tadeuszem Mieczkowskim , který spolupracoval i s Patem Methenym a z českých hudebníků například s Danem Bártou & Illustratosphere nebo s triem Roberta Balzara .

Na podporu vydání alba bude v průběhu září a října uspořádáno koncertní turné, jehož součástí bude 26. září křest v pražském Divadle na Dobešce s volným vstupem.

Tracklist:

Sextet

Nieraz

B - / C#

Mašmaráda

Em outra parte

Śnieg

Nahoru

odkazy

Vertigo Quintet

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.