pátek, 5. listopad 2010

Soutěžte o volné vstupy na závěrečný koncert Strun podzimu s jazzovou divou Dianne Reeves

Napsal(a) 

Dianne Reeves Dianne Reeves

Jednou z hlavních hvězd letošního ročníku festivalu Struny podzimu je vedle Anne Sofie von Otter, Julie Fischer, Download Project nebo tria Davida Orlowského také zpěvačka Dianne Reeves . Pořadatelé tuto americkou jazzovou divu pozvali na slavnostní zakončení festivalu, které proběhne 21. listopadu v pražském Kongresovém centru.

Čtyřnásobná držitelka ceny Grammy je prominentní jazzovou vokalistkou navazující na odkaz největších jazzových zpěvaček Billie Holiday, Elly Fitzgerald nebo Sarah Vaughan . Nahrávala např. s Wyntonem Marsalisem a jeho Lincoln Center Jazz Orchestra , má za sebou vystoupení s Chicago Symphony Orchestra či Berlínskou filharmonií . Spolupracuje také se špičkovými producenty, mj. s legendárním Arifem Mardinem .

Na Strunách podzimu v podání Dianne zazní Pocta Sarah Vaughan, jež nahrála již v roce 2002 (album The Calling ) a získala za ni svou druhou cenu Grammy (v kategorii nejlepší jazzové vokální album). V Praze však zazpívá nejen za doprovodu elegantního zvuku jazzového tria, ale exkluzivně také Pražské komorní filharmonie .

Vstupenky na vystoupení Dianne Reeves , tak jako na další festivalové koncerty, je možné zakoupit v předprodejní síti Ticketpro.

Dianne Reeves, Praha – Kongresové centrum, 21. 11. 10

odkazy

Struny podzimu

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.