středa, 16. září 2009

První tóny festivalu Struny podzimu budou v úterý patřit Ivě Bittové

Napsal(a) 

Iva Bittová, foto Indies Records Iva Bittováfoto: Indies Records

Originální program v čele s houslistkou, zpěvačkou a skladatelkou Ivou Bittovou odstartuje v úterý 22. září ve Stavovském divadle letošní ročník festivalu Struny podzimu . Všestranná umělkyně, jejíž jméno je s festivalem spjato od prvních ročníků, připravila pro tuto slavnostní příležitost premiérový retrospektivní program, na němž ji doprovodí Pražská komorní filharmonie v čele s dirigentem Jakubem Hrůšou .

V rámci večera po jejím boku vystoupí také řada hostů. Publikum se tak může těšit na Vladimíra Václavka , Jaromíra Honzáka , Miloše Dvořáčka , Davida Dorůžku nebo Miroslava Hloucala .

Iva Bittová se představí v nejrůznějších hudebních polohách. Zatímco v první části programu za doprovodu filharmonie a hostů zazní její známé skladby, druhá část večera se ponese ve vážnějším duchu a Iva Bittová přednese hebrejskou melodii Kaddish Maurice Ravela , díla Vladimíra Godára Majkomašmalon a Uspávanky či Vokalízu Sergeje Rachmaninova . Ve Stavovském divadle nemůže chybět W. A. Mozart , který bude zastoupen árii Donny Elvíry Mi Tradi z opery Don Giovanni .

V pořadí 14. ročník festivalu Struny podzimu přinese po dobu devíti podzimních týdnů deset koncertů z nejrůznějších hudebních světů. V duchu svého motta „zážitek z objevování“ nabídne starou i klasickou hudbu, jazz či mix hudebních žánrů a world music. Více informací o programu festivalu se můžete dočíst zde.

Vstupenky jsou k dostání v předprodejní síti Ticketpro.

Struny podzimu, Praha – různá místa, 22. 9. – 20. 11. 09

odkazy

Struny podzimu

Iva Bittová

PR

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 700

Novinky emailem

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.