čtvrtek, 7. listopad 2013

Mezinárodní jazzový festival míří do zlatého finále

Napsal(a) 

Mezinárodní jazzovy festival míří do zlatého finále - Ludmila Štefániková Mezinárodní jazzovy festival míří do zlatého finále - Ludmila Štefániková

Vyvrcholením jubilejního 35. ročníku International Jazz Festivalu Praha je bezpochyby jedinečný koncert Ľudmily Štefánikové , oblíbené zpěvačky newyorské jazzové scény. Nejen mužské publikum potěší 7. listopadu ryze dámský kvartet v čele s jedinou vibrafonistkou festivalu a hráčkou na malletKAT. Tato krásná slovenská rodačka získala ocenění za Nejlepší jazzovou kompozici, Nejlepší interaktivní vystoupení, cenu za mimořádný počin od Slovenského hudebního fondu a mnoho dalších. Lepší zakončení letošního mezinárodního festivalu si fanoušci nemohli přát.

Oblíbený pražský hudební klub Reduta pro letošní podzim připravil řadu významných jmen světové jazzové scény. Diváci bouřlivě aplaudovali na koncertu uměleckého ředitele Mingus Big Bandu , skladatele a aranžéra Borise Kozlova , neopakovatelná atmosféra pohltila Redutu díky ohromujícímu výkonu amerického trumpetisty Jeremyho Pelta a životní show předvedl jeden z nejlepších světových kytaristů Otis Grand .

Hudební raritou byl klubový koncert více než 40. členného sboru East West European Jazz Orchestra , který je v tomto prostředí naprostým unikátem. Spokojení fanoušci využili příležitost zúčastnit se párty při příležitosti křtů nových alb mezinárodních hudebních formací a česká legenda Emil Viklický představil první z řady koncertů k oslavám svých 65. narozenin.

O prestiži tohoto festivalu svědčí i fakt, že pozvání přijalo mnoho zahraničních umělců jako je Rus Nerwich , Ryan Carniaux , Skip Wilkins , Juwana Jenkins , Joanna Kucharczyk , Eldar Tsalikov , Konstantin Ruchadze , Alex Sipiagin , Elisabeth Lohninger , Alessandro di Liberto , Benson McGlashan a další.

Divákům, kteří nestihli své oblíbené hvězdy, připravila Reduta Festivalový dozvuk v podání exotické Denise Gordon , zpěvačky se sametovým hlasem a velkým srdcem. Jedinečná hudební událost se uskuteční již 22. listopadu v oblíbeném jazzovém klubu Reduta.  

Je to právě unikátní prostředí klubu Reduta, které smazává rozdíl mezi hudebníky a publikem. Skvělou atmosféru umocňuje vynikající akustika tohoto kulturního centra české metropole. Lístky si mohou zájemci rezervovat na telefonním čísle 224 933 487 nebo na emailové adrese . Kompletní profily hudebníků jsou dostupné na webové adrese www.jazzfestivalpraha.cz.  

odkazy

International Jazz Festival Praha

PR

Související položky (podle značky)

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.