středa, 10. březen 2010

Kdo doprovodí Bobbyho McFerrina?

Napsal(a) 

Bobby McFerrin Bobby McFerrin

Vokální site-specific. I tak bude možné nahlížet na sérii tří koncertů vynikajícího hudebního experimentátora Bobbyho McFerrina . Ten v České republice vystoupí u příležitosti vydání svého nového alba VOCAbuLarieS 21. dubna v pražském Obecním domě na Jarním GALA pro festival Struny podzimu , 22. dubna v Kongresovém centru a 24. dubna v ČEZ aréně v Ostravě. A pokaždé jej na cestě do světa gospelu, soulu a funku doprovodí speciálně pro tuto příležitost zformovaný komorní pěvecký sbor.

Sestavením tohoto jedinečného hudebního tělesa byla pověřena vycházející hvězda domácí sborové scény, sbormistr Pražského filharmonického sboru Lukáš Vasilek . Samotnému vystoupení bude předcházet intenzivní příprava. Vasilek povede soubor do doby, než se jej na počátku dubna ujme pravá ruka Bobbyho McFerrina, zkušený sbormistr a spoluautor některých skladeb z alba VOCAbuLarieS Roger Treece . Společně pak budou pokračovat v náročných zkouškách a připraví výsledný repertoár.

Nový koncertní projekt VOCAbuLarieS >vychází ze stejnojmenné nahrávky, jež vyjde 15. března. Kromě ukázek z nového alba nezapomene Bobby ani na svoji starší tvorbu a potěší návštěvníky koncertů některými ze svých tradičních sólových skladeb.

Do prodeje putují poslední vstupenky na koncert v Kongresovém centru

Na scéně s Bobby McFerrinem - taková je nabídka posledních volných vstupenek na pražský koncert mistra vokálního umění Bobbyho McFerrina, který se uskuteční 22. dubna v Kongresovém centru. Pro enormní zájem se organizátoři pražského koncertu tohoto slavného hudebníka rozhodli rozšířit kapacitu míst pražského Kongresového centra o exkluzivních 150 míst přímo na podiu.

„Po dohodě s managementem umělce můžeme takto alespoň částečně uspokojit velký zájem o vystoupení Bobbyho McFerrina. Nová místa zaručují jedinečný zážitek umocněný bezprostředním kontaktem s tímto osobitým umělcem. A stejně jako před dvěma lety lze předpokládat, že McFerrin publikum aktivně zapojí do svého koncertu,“ doplňuje za pořadatele Marek Vrabec .

Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketpro v hodnotě 2 600 a 2 800 Kč.

Bobby McFerrin v Česku:

21/04 Praha , Obecní dům

22/04 Praha , Kongresové centrum

24/04 Ostrava , ČEZ Arena

odkazy

Bobby McFerrin

Bobby McFerrin v Praze

PR

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 700

Novinky emailem

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.