čtvrtek, 18. leden 2018

Jazzové Znojmo opět přivítá Petera Lipu

Napsal(a) 

Peter Lipa, foto HFZ Peter Lipafoto: HFZ

Jedenáctý ročník JazzFestu Znojmo zahajuje v pátek 19. ledna a potrvá až do 30. ledna. 14 festivalových koncertů se koná povětšinou v centru Znojma, v klubech, sklepeních a vinárnách, ale i na ulici v centru města nebo v Městském divadle.

Patronem festivalu je Peter Lipa, který se na letošním ročníku festivalu představí dvakrát na dvou různorodých koncertech. Účinkovat bude se znojemským BigBandem ZUŠ Znojmo a také se svým dlouholetým uměleckým partnerem Milanem Lasicou„Zpívat s bigbandem je pro každého zpěváka, který se pohybuje v oblasti jazzu a blues, vždy velký svátek. Běžně se takové příležitosti nenaskytnou. Pro mě je to také šance zavzpomínat si na mé oblíbené písně, které jsem už dávno nezpíval,“ uvedl. Autorská dvojice Lipa a Lasica má na svém kontě za posledních 35 let více než 50 společných písní. Koncert nabídne výběr toho nejlepšího a nejúspěšnějšího. „Strávit chvíle ve společnosti pana Milana Lasici je mimořádný zážitek. Od příchodu na jeviště je cítit pohoda a vtip, které rozdává. A představí se také jako zpěvák, spolu zazpíváme tři duety,”  řekl slovenský jazzman.

Prezident festivalu Jiří Ludvík k letošnímu programu uvádí: „Letos se nám podařila taková zajímavá věc. Všechny koncerty Jazzového večera v klubech se odehrají na pěti místech, která jsou všechna takzvaně na pětníku. Nejsou od sebe více jak dvě stě metrů.“ Akce, která se koná v rámci JazzFest Znojmo už pojedenácté, tedy od prvního ročníku, sdružuje 5 koncertů během jednoho večera. Letos se koná v samých sklepních prostorech s autentickou atmosférou: hotel Lahofer, penzion Austis, penzion U císaře Zikmunda, klub Na Věčnosti a Vysokoškolský klub Harvart. „JazzFest Znojmo se stal známou akcí nejen mezi Znojmáky, ale dostal se i přes hranice a oslovují nás jazzmeni z celé republiky s touhou si ve Znojmě zahrát. A to je vyznamenání,” uvádí prezident festivalu.

Komentáře

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.