středa, 14. březen 2007

Iva Bittová s Vladimírem Godárem opět představí svou Mater

Napsal(a) 

Iva Bittová, foto Pavian Records Iva Bittováfoto: Pavian Records
Mater , projekt zpěvačky Ivy Bittové a skladatele Vladimíra Godára , se koncem dubna opět dočká svého uvedení. V plánu je série čtyř koncertů v Ostravě, Bratislavě, Brně a Praze.

Jedinečný interpretační projev Ivy Bittové podpoří – stejně jako na stejnojmenné loňské nahrávce– soubor dobových nástrojů Solamente naturali , jehož uměleckým vedoucím je evropskými ansámbly staré hudby vyhledávaný slovenský houslista Miloš Valent , a Sbor Konzervatoře v Bratislavě v čele se sbormistrem Dušanem Billem . Dirigentskou taktovku bude stejně jako při nahrávání CD v rukou třímat Marek Štryncl .

„Skladby pre ženský hlas a súbor starých nástrojov boli v mnohom inšpirované Ivou Bittovou, jej umením, osobnosťou a azda aj životom. V jej umení je prítomná časová hĺbka, siahajúca od samých začiatkov hudby až do pálčivej prítomnosti. Moji priatelia Miloš Valent, Dušan Bill a Marek Štryncl spojili svoje umelecké krédo s odhaľovaním krásy hudobnej minulosti a toto archeologické dobrodružstvo ma s nimi spája hlbokým putom,“ říká Godár .

U příležitosti koncertu v pražském kostele sv. Anny, jež proběhne 26. dubna, bude zároveň představen program letošního ročníku festivalu Struny podzimu . Předprodej vstupenek na zavedenou nekonvenční přehlídku, která proběhne tradičně od září do listopadu, bude zahájena 2. května.

Iva Bittová a Vladimír Godár – Mater:

23/04 Ostrava

24/04 Bratislava

25/04 Brno

26/04 Praha (předprodej Ticketpro od 20. 3.)

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.